banner84

Balık istifi

Vatandaş, tıka basa dolu halk otobüslerinde çile yolculuğu yapıyor. Turizm sezonuyla birlikte vatandaşın ve turistin ulaşım çilesi daha da büyüyecek.

Balık istifi

Türkiye'nin dünyaya açılan pencerelerinden Alanya'da tam anlamıyla bir ulaşım rezaleti yaşanıyor. Vatandaş, balık istifi otobüslerde çile yolculuğu yaparken, turizm sezonunun başlamasıyla yoğunluğa turistler de eklenecek ve ulaşım çilesi daha da büyüyecek. Avrupalı turistlere rezil olmak da işin cabası. Alanya'nın Dinek Mevkii ile Mahmutlar beldesi arasında çalışan halk otobüsleri, özellikle sabah ve akşam saatlerinde tıklım tıklım dolu oluyor.

"BÖYLE Mİ İYİ GELECEK"

Duraklardaki çok sayıda yolcu ise bu otobüslere alınamıyor. Binmeyi başaranlar balık istifi yolculuk çilesi yaşarken, başaramayanlar ikinci, üçüncü, hatta dördüncü otobüse binebilmek için uzun süre beklemek zorunda kalıyor. Duruma isyan eden Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Kadın Kolları Başkanı Zuhal Sirkeli, kişisel sosyal medya hesabından toplu taşıma aracıyla seyahat ederken bir fotoğraf paylaştı. Sirkeli, "Günde binlerce vatandaşın kullandığı şehir içi otobüsleri yolcu sayısına bakılmaksızın yolcu alıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 'Büyükşehir, Alanya'ya İyi gelecek' diyor. İnsanlar ulaşımda bile sorun yaşıyor. Büyükşehir, Alanya'ya böyle mi iyi gelecek" dedi

 

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2015, 16:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107