banner84

Balıkçı barınağı modernleşecek

Alanya Limanı'nda Balıkçılar Kooperatifi'ne tahsis edilen alandaki yenileme ve modernizasyon çalışmaları 1 Ocak'tan itibaren başlayacak

Balıkçı barınağı modernleşecek
 Alanya Balıkçı Barınağı için Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan yenileme projesi için çalışmalar 1 Ocak 2015 tarihinden itibaren başlıyor.
Konuyla ilgili olarak Alanya Postası Gazetesi'ne bilgi veren Alanya Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mustafa Çakır, 2015'in Haziran ayında tamamlanması planlanan çalışmalardan sonra Balıkçı Barınağı'nın adına yakışrı bir şekilde modern hale geleceğini söyledi.
BARINAKTA OLMASI GEREKEN
TÜM BİRİMLER İNŞA EDİLECEK
Bir balıkçı barınağında olması gerken tüm birimlerin projede  ayrı ayrı yer aldığını ve bunların hepsinin yapılacağını ifade eden Başkan Çakır, "Bu çalışmaların hepsi, bakanlık tarafından hazırlanan proje ışığında kooperatifimiz tarafından gerçekleştirilecek. Yaklaşık 4 milyon liralık bütçeyle hayata geçirilecek olan projeden sonra Alanya Balıkçı Barınağı, adına yakışır bir şekilde modern hale gelmiş olacak" dedi.
HANGİ BİRİMLER OLACAK
Kooperatife ait olan alanda, 105 metre uzunluğunda, beş metre derinlik ve 20 metre genişliğindaki kordonda yer alacak birimler ise şunlar olacak: Deniz Güvenlik Amirliği, Saha Su Elektrik Bakım Amirliği, Yangın Ekibi, Depo, Tekne Bakım Atölyesi, Saha Temizliği Hizmetli Binası, Lokal, Ardiye ve Depo, Güvenlik, Sandalcılar Bekleme Binası, Güvenlik İdari Amirliği, Tuvaletler, Sandalcılar Lokali, Balıkçı Barınağı Kooperatif İdari Binası, Yatçılar Lokali, Tamirhane, Yatçılar Bekleme Salonu, Su Ürünleri Satış Yeri, Sağlık Hizmetleri Birimi, Su Ürünleri İdari Binası.

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2014, 09:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107