banner165

Başarının adresi, Orta Doğu Kurs Merkezi

Alanya’nın en çok tercih edilen ve başarının adresi olan Orta Doğu Kurs Merkezinden aldıkları eğitimin ardından öğrenciler TYT ve AYT sınavlarında büyük başarılar elde etti.

Başarının adresi, Orta Doğu Kurs Merkezi

Alanya’da güven ve başarının adresi Orta Doğu Kurs Merkezi her sene olduğu gibi bu yılda yüksek dereceler elde eden öğrencilerle adından söz ettirirken başarılarına bir yenisini daha ekledi. Orta Doğu Kurs Merkezi’nde sayısal ve eşit ağırlık alanında uzman öğretmenler ile birlikte öğrenciler başarılarına başarı katmaya devam ediyor. Bu çalışmalara bakıldığında TYT-AYT üniversite sınavlarında Orta Doğu kurs merkezinde 3 öğrenci ilk bin 500 başarı sıralaması ile başarı imzası attı. Kurs merkezinde eğitim alan öğrenciler Türkiye genelinde ilk 2 binde 4 öğrenci, 6 binde 12, ilk on binde 17, ilk 12 binde 24, ilk 15 binde ise 30 öğrenci, sayısal ve eşit ağırlık alanlarında başarıya imza attı. Bu kapsamda uzman hocaların büyük destekleri olurken başarısından dolayı Orta Doğu kurs merkezi Alanya’nın tercih noktası oluyor. Mezun öğrenci kayıtlarının da başladığını eğitim merkezinde 15 Ağustos tarihinde kadar öğrenciler indirimli faydalanabilecek.


ALANINDA UZMAN ÖĞRETMENLER İLE BAŞARIYA ADIM ADIM
Alanya Posta Medya ekibinin mikrofonlarına konuşan Orta Doğu Kurs Merkezi Müdürü ve aynı zamanda Coğrafya öğretmeni Kadir Şahan, “Öncelikle kurumumuzda öğretmenlerimizin kendi branşlarında ve alanlarında çok iyi ve başarılı.  Buradaki öğretmenlerimizin birçoğu daha önce KPSS dershanelerinde alan dersi vermiş hocalarımız mevcut. Burada öğretmenlerimizin özverisi daha ön plana çıkıyor. Buraya gelen öğrencilerimizin tamamı buraya öğretmenlerimiz için geliyor. Kurs merkezlerinde ön plana çıkan şeyin kaynaktan ziyade öğretmenlerimizin olması ki zaten başarımızın temeli de aslında bu” dedi.
‘REHBERLİK TAKİBİ ÇOK ÖNEMLİ’
Rehberlik takibinin çok önemli olduğunu vurgulayan Şahan, “Buraya gelen öğrencilerimizde öncelikle sıkı bir rehberlik takibi yapıyoruz. Telefonla derslere girmenin yasak olması gibi, devamsızlık durumlarının sıkı takibi, ödevlerin sıkı takibi ve aile üyeleri ile işbirliği içinde olunması bizim başarımızın temel sebeplerini oluşturuyor. Öğrencilerin devamlılığı çok önemli başarı elde edeb öğrencilerimizin hepsi bütün derslere katılım sağladı” sözlerine yer verdi.
‘REFERANSLARIMIZ SAĞLAM’
“Buraya gelen öğrencilerimizin çoğu daha önceki yıllarda bizim merkezimizde eğitim alan ve başarılı öğrencilerin referansları ile daha da katlandı” şeklinde konuşan Şahan, “ Bu durum aslında bir önceki yılın devamı olarak nitelendirebiliriz. Kurs merkezimizde başarıları yakalayan her öğrenci bizim kendi öğrencimizdir. Bazı kurumlarda olduğu gibi sadece deneme sınavlarında girip başarı elde eden öğrencileri saymıyoruz. Bizim en büyük avantajımız başarılı öğrencilerimizin hepsi yaz kursundan itibaren başlayarak tüm derslere katılım sağlaması çok büyük avantaj sağlıyor” dedi.
‘YAZ KURSU HALA DEVAM EDİYOR’
Alanya’nın en çok tercih edilen ve gözde kurs merkezlerinden olan Orta Doğu kurs merkezinde 18 Temmuz’da başlayan ve 11 Eylül’e kadar sürecek olan yaz kursuna dikkat çeken Şahan,“ Pandemiden dolayı öğrencilerimizin 9 ve 10. Sınıftaki eksiklerini gidermeye yönelik çalışmalar yapıyoruz.  Yaz kursunun önemi gerçekten büyük” sözlerine yer verdi. -Sabiha TATLIYER

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2022, 17:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169