banner84

Başbakan'dan ÖTV müjdesi

Ankara Ticaret Odası'nda şoför esnaflarıyla buluşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, ulaşım sektöründe çalışanlara önemli müjdeler verdi. Bu müjdeler, ulaşım sektöründe heyecanla karşılandı.

Başbakan'dan ÖTV müjdesi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Ticari taksi, hatlı minibüs, servis aracı, özel  halk otobüsünüzü 2016 yılı sonuna kadar yenilerseniz, ÖTV'nizi biz ödeyeceğiz.  Yani bir seferliğine değil, 2016 sonuna kadar yenilemeniz halinde ÖTV'niz bizden.  Son teknolojiyle donanmış, güvenli, konforlu araçlarda hizmet vereceksiniz, araç  stoğunun yenilenmesiyle vatandaşlarımız da bu konfordan istifade edecekler" dedi.

Davutoğlu'nun diğer açıklamaları şöyle:

Şoför esnafın güvenliği için araçlara takılacak kamera ve GPS ücretleri vergiden düşürülecek. Dinlenme yerleri ve durak kulübeleri yaygınlaşacak, yerel yönetimlere bu konuda destek verilecek. Kanuni yapısal değişiklikler yapılacak ve Özel Halk otobüsleri terimi trafik kanununa eklenecek. Minibüsçülerin motorlu taşıt vergisi sorunlarını çözülecek. Metro ve raylı sistem servislerinin kaldırılacağı iddiaları yalanlandı. Okul servisleri ile ilgili gerekli düzenleme yapılacak.

"BU FIRSATI KAÇIRMAYACAĞIZ"

Başbakan Davutoğlu'nun ÖTV'siz araç müjdesini değerlendiren Alanya Minibüscüler, Otobüscüler ve Servis Araçları Odası Başkanı Doğan Bacak, "ÖTV'siz araç alımı bugüne kadar olmalıydı ama Başbakanımızın bize bu müjdeyi vermesini gayet olumlu karşılıyoruz. Artık Alanya'da tüm ulaşım sektöründe çalışanların da araçlarını yenilemesini talep ediyorum. Bu konuda Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa görüşmeler yapıp, eskimiş araçların yenilenmesini sağlayacağız. Çünkü Başbakanımızın bize verdiği bu müjdeyi de değerlendirmek istiyoruz" dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2015, 00:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107