banner129

Basın Bayramını kutladı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 24 Temmuz Basında Sansürün Kaldırılışının 107. Yıldönümü ve Basın Bayramı nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada, basın kuruluşlarının, demokrasinin olmazsa olmazları olduğunu belirtti.

Basın Bayramını kutladı

 
Başkan Türel, asıl mesleği gazetecilik olan, 30 yıl boyunca muhabirlikten, köşe yazarlığına, gazete sahipliğine kadar pek çok görev yapan,, sürekli sarı basın kartı sahibi bir meslektaş olarak, demokrasinin olmazsa olmazı olan basının, kamuoyunu tarafsız, doğru ve hızlı bilgilendirme, toplumu aydınlatma mücadelesini en iyi bilenlerden biri olduğunu bildirdi.
Türk basının geçirdiği süreçlerin, hem bir gazeteci hem de siyasetin her kademesinde yer almış bir politikacı olarak hep içinde olduğunu belirten Başkan Türel açıklamasında, “Gazetecilerin kaleme aldığı yazıları, siyasi duruşları nedeni ile faili meçhul cinayetlere kurban gittiği dönemleri hala unutmadık. Şimdi ise her türlü siyasi eleştirinin yapılabildiği bir döneme geldik. Basın kuruluşları demokrasinin olmazsa olmazlarıdır. Özgür basın olmadığı sürece demokrasilerde bahsedilemez. Demokrasimizin gelişmesi, ülkemizin ilerlemesi, hedeflerine ulaşması, şeffaf yönetim konusunda basınımızın da üzerine çok önemli görevler düşmektedir. Bu görevi bu zamana kadar başarı ile yerine getiren Türk Basının üzerine düşen görevi bundan sonra da tarafsızca yerine getireceğine inancım tamdır” ifadelerine yer verdi.
Basınımızın görevlerini özgürce, tarafsız, objektif bir şekilde yerine getirirken, ülke menfaatlerini, kamu düzenini, toplumun hassasiyetlerini ve meslek ilkelerini göz önünde bulundurarak, sorumlu yayıncılık anlayışıyla hareket etmeleri nin de önemine değinen Başkan Türel şunları kaydetti:

“Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı olarak amacı kamuoyunu bilgilendirmek olan basın kuruluşlarını ve gazetecileri birer çalışma arkadaşı olarak görüyor, yapıcı eleştirilerine önem veriyorum. Güçlü ve lider ülke Türkiye hedefine hep birlikte ulaşacağımıza inanıyorum. Bu anlamlı günde, bir kez daha basın sektörünün bütün çalışanlarını en kalbi duygularımla kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2015, 19:31
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107