banner84

'Başka yer mi yok?'

Koordinatörlük çalışmalarının kaymakamlık binasından yürütülmesi kararını eleştiren siyasiler, "Devletin temsil edildiği binaya siyaset sokmak etik olmaz, Alanya'da başka yer mi yok?" dediler

'Başka yer mi yok?'

 Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından 30 Mart yerel seçimlerinin ardından Alanya'da tahsis edilen koordinatörlük uygulaması tartışmaları devam ederken, bu tartışmalar koordinatörlük çalışmalarının yürütüleceği bina konusunda yeni bir boyut daha kazandı.

Koordinatörlük çalışmalarının, iki katlı olan Alanya Kaymakamlığı binasının bir katında yürütülmesi kararını eleştiren siyasi parrtilerin Alanya İlçe Başkanları, "Bu hiç etik ve doğru olmaz, devlet hizmetlerinin yürütüldüğü binaya siyaset sokulmamalı" görüşünde birleştiler.
HİZMETLERİ AKSATMASINLAR
Konuyla ilgili düşüncelerini Alanya Postası Gazetesi'ne aktaran MHP Alanya İlçe Başkanı Cafer Uyar, kendi önceliklerinin Alanya'ya hizmet etmek olduğunu vurgulayarak, "Bu işleri nerede yürütürlerse yürütsünler, yeter ki Alanya'nın işlerini, Alanya'ya gelecek hizmetleri aksatmasınlar. Koordinatörlük olayını ister hizmet, isterse siyasi olarak hayata geçirsinler, bizim için çok önemli değil, tek arzumuz Alanya zarar görmesin. Ancak, bu işlerin Alanya Kaymakamlık binasından yürütülmesi de çok etik olmaz. Ben nasıl MHP'nin bir temsilcisini Alanya Belediyesi'ne ya da kaymakamlığa koyamayacaksam, onların da aynı şekilde siyasi bir görüntü veren bu tür görevlendirmeyi kaymakamlık binasında yapmaları etik olmaz" dedi.
BİNA ONLARIN DEĞİL
Kaymakamlık binasının Alanya'ya, dolayısıyla da vatandaşa ait olduğunu ifade eden CHP İlçe Başkanı Şevki Türktaş'da devlet işlerinin yürütüldüğü binaya siyaset bulaştırmanın yanlış olacağını belirterek, "Ama biz ne dersek diyelim, yanlış da olsa yine bildiklerini okumaya devam edecekler. Bu işler kaymakamlık binasında olmaz ama düdük onlarda, istediklerini yaparlar. O bina onların değil, vatandaşın binası ama her zaman olduğu gibi bu gerçekleri yine görmezden geliyorlar" şeklinde konuştu.
BELEDİYE'DEN UZAK OLMALI
Koordinatörlük işlerinin yürütüleceği binanın, Alanya Belediyesi binasına yakın olmasının doğru olmayacağının altını çizen Saadet Partisi Alanya İlçe Başkanı Sinan Aktaş'da konuyla ilgili şu değerlendirmeyi yaptı: "Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Alanya'ya koordinatör atanması zaten seçilmiş belediye başkanına karşı yapılan bir siyasi atamadır. Bu nedenle nispet yapar gibi belediye binası yakınlarında bu işlerin olmaması doğru olur. Kaldı ki, devlet işlerinin yürütüldüğü bir binada olması da hiç doğru olmaz. Alanya'da başka yer mi yok? Ben koordinatörlük görevlendirmesini zaten doğru bulmuyorum ama eğer illa ki yapılacaksa Alanya Belediye binasından uzak bir yerde yapılsın."

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2014, 09:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157