banner84

Başkan Akkaya uyardı

Alanya Şoförler Odası Başkanı Ali Akkaya, K türü yetki belgeleri ile ilgili uyarıda bulundu

Başkan Akkaya uyardı
 Başkan Akkaya'nın açıklaması şöyle: "4925 sayıl karayolu taşıma kanunu kapsamında 3500 kğ ‘ın altındaki kamyonetlerle yük taşımacılığı yapan araçların alması zorunlu olan K1 ve K2 yetki belgelerinde % 90 indirim uygulaması halen devam etmektedir.
4925 sayılı Karayolu Taşıma Kanununda her türlü taşımalık bir belge altına alınmış ve belge türleri açıkça belirtilmiştir. Buna göre toplam ağırlığı 3500 kğ’ın altında olan kamyonetlerle yapılan taşımalarda işin mahiyetine göre K1 veya K2 yetki belgesi alınması gerekmektedir. Söz konusu belgeler şu anda % 90 indirimlidir. 
K1: 1758 TL (3500 kğ kadar kamyonetlerle il sınırları içerisinde Nakliyecilik faaliyeti yapacaklara)
K2 : 880 TL (3500 Kğ kadar kamyonetlerle kendi malını taşıyacaklara).
Henüz yetki belgesini almamış üyelerimiz veya vatandaşlarımız varsa söz konusu bu indirimden yararlanarak belgelerini alsınlar.‘’ dedi.
D. Ali Akkaya belge vizeleri hakkında yaptığı diğer açıklama da ise ’’K türü yetki belgeleri beş yılda bir vize yapılmaktadır. Yetki belgesi olanların ellerindeki yetki belgesi geçerlilik tarihlerini kontrol etsinler. Belge vizesi gelenlerin herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için belge vizelerini ihmal etmeden yaptırmaları gerekmektedir’’ diyerek vatandaşlara K türü yetki belgeleri ile ilgili önemli uyarılarda bulundu. 
Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 18:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107