banner129

Başkan Yücel plazma bağışıyla hem umut hem örnek oldu

Korona virüse yakalanan ve hastalığı yenen Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Antalya Kızılay Kan Bağışı Merkezi’ne giderek plazma bağışladı.

Başkan Yücel plazma bağışıyla hem umut hem örnek oldu

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel herkese örnek ve plazma ihtiyacı bulunanlara umut olacak bir davranışta bulundu. Korona virüs testi pozitif çıkan Yücel tedavisinin ardından atlatmıştı. Yapılan testler doğrultusunda test sonucunun negatif çıkmasıyla sağlığına kavuşan Yücel, covid-19 tedavisinde önemli bir yere sahip olan plazma bağışçısı oldu. Antalya Kızılay Kan Bağışı Merkezi’ne giderek plazma bağışında bulunan Yücel'in bu hareketi diğer koronavirüs hastalığını geçirip atlatmış olan herkese örnek olması adına takdir edildi.

Başkan Yücel plazma bağışı sonrasında sosyal medyadan bir paylaşım yaptı. Yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi: ''Koronavirüs test sonucumun negatif çıkmasının ardından tedavi için kullanılmak üzere Covid-19 İmmün plazma bağışında bulundum. Kan ve plazma bağışı ile siz de 1'den fazla hayat kurtarabilirsiniz. Bütün hastalarımıza acil şifalar diliyorum.''

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107