banner84

Başkan Yücel: Tüm tedbirler alındı

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Kurban Bayramı ile ilgili tedbirlerin alındığını belirterek, vatandaşlara ücretsiz kesim hizmeti sunacaklarını söyledi. Yücel, İlçede bayram nedeniyle nüfus artış beklediklerini de aktardı.

Başkan Yücel: Tüm tedbirler alındı

Encümen toplantısı sonrasında konuşan Başkan Yücel, birimlerden gelen konuları değerlendirdiklerini belirterek, belediyenin mülkleriyle ilgili ihaleleri gerçekleştirdiklerini söyledi. Harputlu, “Korona virüs tedbirlerinin alınmasıyla ilgili sürekli genelgeler değişiyor. Halkımızın duyarlılığından ve kurallara riayet etmesinden dolayı mutluyuz. Kurallara uymayanları da uyarıyoruz. Çünkü sadece kendi sağlıkları değil, toplumun da sağlığını düşünerek onlara daha duyarlı davranmalarını tavsiye ediyoruz” dedi.
“KALICI TEDBİRLER ALMAK ZORUNDAYIZ”
Şimdiden tüm ülkenin ve İslam Alemi’nin Kurban Bayramı’nı kutlayan Yücel, “Kurban ile ilgili birçok kararlar almak zorundayız. Normal bir süreçte değiliz. Daha da yoğun ve kalıcı tedbirler almak zorundayız. Kurban satış yerleri ve kurban kesim yerleri ile belediyemizin hazırlamış olduğu tüm faaliyetleri vatandaşlarımız sürekli bizlere soruyor. Kurban satış yerlerimiz oluşturuldu. Mamadı Caddesi üzerinde en büyük satış alanı bulunuyor. Mahmutlar’da sanayi sitesinde, batı bölgesinde Konaklı’da Menderes Caddesi’nde, doğuda Demirtaş’ta merkezde Atatürk Caddesi’nde. 4 noktada satış yerlerimiz resmi olarak Covid 19 ile ilgili tedbirleri alarak, hijyenik ortamlar oluşturduk” diye konuştu.
“ÜCRETSİZ KURBAN KESİM YERLERİ HAZIRLANDI”
Kurban Bayramı’nda tedbirlerin devam ettiğini vurgulayan Yücel, “Belediye olarak ücretsiz olarak yine kurban kesimleri yapılacak ama randevu sistemiyle olacak. Ayın 28’ine kadar bu randevu sisteminin tamamlanması gerekiyor. Aynı zamanda merkez Eşgilik Düğün Salonu ve Gazipaşa Dolmuş Durağı’nda, doğuda Mahmutlar Fen İşleri Şantiyesi’nde, batıda da Payallar hizmet binamızda belediyemizin ücretsiz olarak kurban kesim yerleri hazırlandı ve burada hizmetlerimizi sürdüreceğiz. Biz bir kargaşaya meyil vermeden şu anda randevu sistemine müracaatlar başladı. Sağlıklı bir şekilde buralarda faaliyetlerimizi sürdüreceğiz. Kurban Bayramı’nda ilçede nüfus artışını bekliyoruz. Bununla ilgili zabıtalarımız, gerekli birimlerimiz tedbirleri alıyor” ifadelerini kullandı. 
“KADINA ŞİDDETİN SON BULMASINI DİLİYORUZ”
Son günlerde artan kadına yönelik şiddet konusuna da değinen Yücel, “Ülkemizde de kadına yönelik artan şiddet ve suçlar artık toplumsal bir sorun haline gelmeye başladı. Biz de Pınar Gültekin’in maruz kaldığı vakadan dolayı kendisine Allah’tan rahmet, ailesine de başsağlığı diliyoruz. Toplumda bu hareketleri uygulayan şahısların kim olursa olsun cezalandırılması gerektiğini düşüncesindeyiz. Öyle olacağına da inanıyoruz. Kadına şiddetin son bulmasını diliyoruz” dedi.

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107