banner84

Başkan Yücel ve Türkdoğan 13. Olağan Büyük Kurultay heyecanına tanıklık etti

MHP Lideri Bahçeli'nin tek aday olarak çıktığı MHP 13. Olağan Büyük Kurultayı, coşkulu anlara sahne oldu. Yücel ve Türkdoğan'ın da oy kullandığı kurultayda, Bahçeli güven tazeledi

Başkan Yücel ve Türkdoğan 13. Olağan Büyük Kurultay heyecanına tanıklık etti

Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP) 13. Olağan Büyük Kurultayı Ankara Spor Salonu'nda yapıldı. Osmaniye Milletvekili Devlet Bahçeli, üst kurul delegelerinin tamamının imzasıyla genel başkanlığa yeniden aday gösterildi. Tek aday olan Bahçeli, 1277 oyla yeniden genel başkan seçildi. Büyük Kurultay delegesi olan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan da kurultayda oy kullandı. Büyük bir coşkunun hakim olduğu kurultayda Bahçeli, katılımcılara seslendi.
'HER ŞEYİN BAŞI SAĞLIK'
Bahçeli yaptığı konuşmada, Mart ayının 18’inde Çanakkale ruhunun ilhamıyla, İstiklal Marşı’nın ikramıyla, şühedanın itibarıyla, milletin iradesiyle, Ülkücü ömürlerin ihlasıyla 13’üncü Olağan Büyük Kurultayı ifanın emsalsiz kıvancını yaşadıklarını belirtti. Bir yıldır hem Türkiye’nin hem de dünyanın kıyasıya mücadele ettiği Covid-19 hastalığından dolayı kurultaya katılımı mecburen sınırlı tuttuklarını bildiren Bahçeli, her şeyin başının sağlık olduğunu dile getirerek, “Dikkatli olmalıyız, tedbirle hareket etmeliyiz, kurallara mutlak surette uymalıyız. Bu vesileyle geride kalan bir yıllık zaman süresinde Covid-19 virüsünden dolayı hayatlarını kaybeden kardeşlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, halen tedavi gören kardeşlerimize şifalar diliyorum” dedi.
'BU İTTİFAK VATAN SEVGİSİNİN İTTİFAKI'
MHP lideri Devlet Bahçeli, seçimlerin 2023 Haziran'da yapılacağını adayın da Cumhurbaşkanı Erdoğan olacağını açıklarken, "Cumhuriyetin 100'üncü yılında yeni bir tarih yazılacak, yeni bir sayfa açılacak" dedi. Bahçeli, "Cumhur İttifakını arayan Pensilvanya'da, Kandil'de değil. Başkent Ankara'da dünyaya Türkçe bakan iradenin sağlam ahlakında bulacaktır. 2023 Cumhurbaşkanı adayımız bellidir, o Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dır. Cumhur İttifakı 106 yıl önce Çanakkale'yi geçilmez yapan haşmetli imanın emanetçisidir. Bizim ittifakımız yalana karşı doğruluğun, hıyanete karşı vatan sevgisinin ittifakıdır" dedi.
'SEÇİM ZAMANINDA YAPILACAK,YENİ BİR SAYFA AÇILACAK'
Konuşmasında erken seçim umudu besleyenlere yönelik de açıklama yapan Bahçeli, "CHP Genel Başkanı tarlayı bilmez, traktöre binmez çiftçimizi konuşur, marangozu tanımaz, esnafımızı konuşur. Memurlarımızdan, işçilerimizden bahseder, CHP'ye oy vermeyenlere gelince hakaretleri sıralamadan utanmaz, arlanmaz. CHP çiçeğin özünde taş gören bir hezeyandır. Maksadı çürük olanın onu bunu suçlu görmesi hayasızlıktır. Covid-19 virüsü gibi zillet de bulaşıcıdır, mutasyona uğramaktadır. Zilletin aşısı da 2023 yılının Haziran ayında demokratik vasıtalarla yapılacak, bu aşı zillete zehir olacaktır. Erken seçim diye tutturanlar, iyi bilsinler ki seçimler zamanında yapılacak, Türkiye rotasından çıkmayacaktır. Cumhur İttifakı'nın tavizsiz kararı budur. Cumhuriyetin 100'üncü yılında yeni bir tarih yazılacak, yeni bir sayfa açılacak" dedi. 
4 İSİM MYK'DA
Kurultayda yeni MYK üyeleri de seçildi. Buna göre MYK'ya Antalya'dan 4 isim girdi. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), 13'ncü Olağan Genel Kurulu'nda Merkez Yürütme Kurulu'na (MYK) Antalya'dan Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan, 23. dönem milletvekili Hüseyin Yıldız ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Selim Yurdakul seçildi. MHP Antalya eski İl Başkanı Mustafa Aksoy ise yedek üyeler listesinde yer aldı. 
'KAZANAN TÜRKİYE OLACAK'
13. Olağan Büyük Kurultay'ın coşkusunu yerinde hissederek, oy kullanan Yücel de, "13. Olağan Büyük Kurultayımız neticesinde 10'uncu kez Genel Başkanımız seçilen, Türkmen Beyimiz, Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli başta olmak üzere, kutlu toyumuzun vatanımıza, aziz milletimize ve partimize hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Kazanan Türkiye olacak. MHP millettir" dedi.
'LİDERİMİZİN EMRİNDEYİZ'
Türkdoğan da, "13. Olağan Büyük Kurultayımızda, oyumuzu Liderimiz Sayın Devlet BAHÇELİ için kullandık. Sadakat  şerefimiz Liderimizin emrindeyiz" diye konuştu. -Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2021, 11:10
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107