banner165

Başsavcı Emre Düzce’de

Hakimler ve Savcılar Kurulu 1. Dairesince hazırlanan 2022 adli ve idari yarı ana kararnamesi ile 5075 adli yargı, 351 ise idari yargıdan olmak üzere toplam 5426 hakim ve savcının görev yeri değiştirildi. Alanya eski Cumhuriyet Başsavcısı Yasin Emre de Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı’na atandı

Başsavcı Emre Düzce’de

Hakimler ve Savcılar Kurulu 1. Dairesi Halil Koç başkanlığında toplanarak, merakla beklenen 2022 adli ve idari yarı ana kararnamesini tamamladı. Kararnameye ile yurt genelinden 5075 adli ve 351 idari yargıdan 5426 hakim savcı yer değişimi oldu. Değişimlerden Alanya’dan da 27 hakim savcı gidiş ve gelişi oldu.

ANTALYA BAŞSAVCISI KONYA’YA GİTTİ

Antalya Başsavcısı Halil İnal, Konya Cumhuriyet Başsavcılığı’na, İstanbul Başsavcı Vekili Zafer Koç, Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’na atandı. Antalya eski başsavcısı olan Konya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı’na getirildi.

YELDAN ESKİŞEHİR’E ATANDI

Alanya eski Cumhuriyet Başsavcısı olarak görev yapan Yargıtay Savcısı Ali Yeldan ise Eskişehir Başsavcılığı’na atandı. Alanya eski başsavcılarından Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Yasin Emre’de Düzce Başsavcılığına atanması ile dikkat çekti.HSK atamaları ile Alanya Adliyesine 27 hakim ve savcı geliş gidişi oldu.

ALANYA’YA GELENHAKİMLERŞU İSİMLERDEN OLUŞTU

Pervari Hâkimi Rukiye Yıldız,Tatvan Hâkimi Ezgi Can Akkuş, Savur Hâkimi Cansu Aslan Tugay, Çaldıran Hâkimi Abdullah Zahid Ünlü, Bismil Hakimi Yıldırım Can Tuncer veDoğubayazıt Hâkimi Aynur Tiryaki Alanya hakimi olarak atandı.

ALANYA’YA GELEN SAVCILARI ŞU İSİMLERDEN OLUŞTU

Doğubayazıt Cumhuriyet Savcısı İbrahim Tiryaki, Silifke Cumhuriyet SavcısıMehmet Dolu, Bitlis Cumhuriyet Savcısıİbrahim Ethem Sözen, Halfeti Cumhuriyet Savcısı Hikmet Demir, Hilvan Cumhuriyet Savcısı Tufan Ahmet Zubi veHalfeti Cumhuriyet Savcısı Emine Elif Öveyik Alanya Cumhuriyet savcılığına atandı

ALANYA’DAN GİDEN HAKİMLER ŞU İSİMLERDEN OLUŞTU

Alanya HâkimiMelek BozacıSakarya Hâkimliğine, Hilmi Karakaş Ceylânpınar Hâkimliğine, Ahmetcan Batuk Çaldıran Hâkimliği, Habibe Bodur Kalebaşı İdil Hâkimliği, Mehmet Burak Demir Pervari Hâkimliği, Seda Selma Sert Koca Derik Hâkimliğine, Esin Pınar Karlıova veGülçin Öncü Hınıs Hâkimliğine atandı.

ALANYA’DAN GİDEN SAVCILAR ŞU İSİMLERDEN OLUŞTU

Alanya Cumhuriyet Savcısı Nurullah Gültekin Hozat Cumhuriyet Savcılığına, Gamze Kafalı Dargeçit Cumhuriyet Savcılığına, Muhammet Emin Ersin Hazro Cumhuriyet Savcılığı, Burak Can Yıldırım İdil Cumhuriyet Savcılığına, Erencan Yılmaz Uludere Cumhuriyet Savcılığına, Adviye Merve Senkeri Kulp Cumhuriyet Savcılığına, Ahmet Özel Ankara Cumhuriyet Savcılığına atandı. Alanya adliyesine bağlı mülhakat adliye olarak hizmet veren Gazipaşa’dan ise 18 hakim ve savcı geliş gidişi olurken Gündoğmuş adliyesinden 6 hakim ve savcı geliş gidişine onan verildi.

YASİN EMRE DÜZCE’DE

Yasin Emre 2017’de geldiği Alanya’da 3 yıl boyunca çete, suç örgütleri ve uyuşturucunun Alanya’da bitmesi ve Alanya’nın güvenli bir şehir olması noktasında çalışmalar yürütmüştü. Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı görevinden Bursa’ya atanan Yasin Emre, Ankara Yargıtay Cumhuriyet Savcısı olarak atandı.

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2022, 14:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169