banner84

Batı Alanya'nın hasreti sona eriyor

Batı Alanya'nın hastane hasreti 3 yılın ardından son buluyor. İhalesi geçtiğimiz günlerde tamamlanan hastanenin, yakın zamanda ihaleyi kazanan firma ile yapılacak sözleşme sonrasında inşaatı hız kazanacak

Batı Alanya'nın hasreti sona eriyor

 -Ayşe Yağmur MERCİMEK

Alanya Postası Gazetesi, Batı Alanya'nın 3 yıldır beklediği hastane sözünü gündeme getirmesinin ardından, hız kazanan çalışmalar meyvesini verdi. 200 yataklı Payallar Devlet Hastanesi'nin yapılacağı orman arazisi için geçtiğimiz aylar kesin izin çıkmıştı Hastanenin inşaat ihalesi için 2 Nisan işaret edilmişti. Bölgenin en büyük ikinci sağlık hizmeti olarak gösterilen Payallar Devlet Hastanesi'nde beklenen ihale nihayet sonuçlandı. 
Hastanenin inşaat ihalesinin gerçekleştiğini müjdeleyen Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İlçe Başkanı Mustafa Toklu, "Proje ihalesi 19 Temmuz 2018'de tamamlanan hastanemizin, inşaat ihalesi de tamamlandı. İhaleye 20'nin üzerinde firmanın katıldı. İhale kesinleşince ihaleyi alan firmayla yapılan sözleşmeden itibaren 700 gün içerisinde inşaatı tamamlayıp, sağlık hizmetinde kullanılmak üzere Sağlık Bakanlığına teslimatı yapılacak. Katkılarından dolayı Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu'na teşekkür ediyoruz" dedi.
İÇERİSİNDE YOK YOK
Payallar Devlet Hastanesi'nin projesi hakkında bilgi veren Toklu, "Batı Mahallelerimize kazandıracağımız yeni Devlet Hastanemiz, A2 seviyesinde 200 hasta yatak sayısı, 25 yoğun bakım yatak sayısı, 10 palyatif yatak sayısı ile inşa edilecek olan hastanenin oturma alanı 8.736,49 m², toplam kapalı alanı 60.472,50 m² şeklinde planlandı. Hastane; 7 ameliyathane, 67 poliklinik odası, 5 acil poliklinik odası,  endoskopi-bronkoskopi üniteleri, yanık ünitesi, 15 kişilik ayaktan kemoterapi ünitesi, uyku laboratuvarı ve diyabet merkezi ile hizmet verecektir. Payallar Mahallesi Devlet Hastanesine kavuşmasında gayret ve emeklerini Alanya'mızdan  esirgemeyen Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu 'na ve tüm bölge Milletvekillerimize  teşekkürlerimizi iletiyoruz" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107