banner165

Bayram tatili için Alanya ön plana çıkıyor

Kurban Bayramı'nda taleplere göre beklentiyi yüksek tutan turizmciler, bayram tatili için Alanya'nın öne çıktığını söyledi

Bayram tatili için Alanya ön plana çıkıyor

Kurban Bayramı'na sayılı günler kala, turizmde hareketlilik arttı. Bayram tatilinin 9 güne çıkarılmasıyla birlikte iç pazarın talebini de alan turizm sektörü, yüzde 90'ın üzerine doluluk bekliyor. Bu bayramın yıldızları arasında da Alanya yer alıyor. Turizm temsilcileri bayramda gözde destinasyon olarak Alanya'yı gösteriyor. 
3 MİLYON KİŞİ SEYAHAT EDECEK
TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya bayram tatilinde Ege’de Bodrum, Kuşadası, Fethiye, Marmaris, Akdeniz’de ise Kemer, Alanya, Belek, Lara; İstanbul bölgesine yakın Sapanca, Assos, Ayvalık; İzmir bölgesine yakın Kuşadası, Çeşme gibi destinasyonların öne çıktığını belirtti. Bağlıkaya, “Bayram döneminde 1 milyonu paket tur olmak üzere yaklaşık 3 milyon kişinin seyahat gerçekleştirmesini bekliyoruz." ifadelerini kullandı.
MÜŞTERİ SAYISI ARTTI
Jolly Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar ise pandemide en çok yara alan sektörlerden biri olarak, turizmdeki tüm paydaşların tatilin 9 güne çıkmasından memnun olduğunu dile getirdi. Vardar, “Kişi sayısında geçen yılki bayram dönemine göre yüzde 25 artış oldu. Tatilin ilk günlerini eş-dost ziyareti olarak planlayanlar, sonrası için tatillerini satın aldı. Tatilin ikinci dönemi için de rezervasyonlarda artış oldu. Pandemide tatile özlem duyan kitle 9 günlük tatilde sadece deniz, kum, güneş tatiline değil, kültür turlarına da ilgi gösteriyor. Türkiye’nin her noktasında hareketlilik var” diye konuştu.
ALANYA'DA 5 YILDIZLI OTELLER RADARDA
Klasik iç pazar müşterisinin önceliğinin Ege olduğuna dikkat çeken Touristica Yönetim Kurulu Başkanı Burak Tonbul, “Çanakkale’den Fethiye’ye kadar her bölgenin kendine özel müşterisi var. Antalya bölgesinde de Kemer, Belek ve Alanya’da 5 yıldızlı otellere ilgi yoğun. Kültür turlarında ise Karadeniz ve GAP turlarına ilgi fazla” dedi. İşini son dakikaya bırakanların acele etmesi gerektiğine dikkat çeken Tonbul, “Erken rezervasyonla alanlara göre, şimdi tatil satın alanlar daha fazla ödemek zorunda kalıyor. Kültür turlarında da maliyetler etkili oluyor” dedi. -Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169