banner84

Bayramda mesafeye dikkat

Alanya’da vaka sayılarının sevindirici boyutta azaldığını belirten Aldemir, bayram öncesi vatandaşlara maske, mesafe ve hijyen konusunda uyarılarda bulundu.

Bayramda mesafeye dikkat

(Sabiha TATLIYER)- Vaka sayılarının yavaş yavaş azalması ve aşılanmanın artması pandeminin seyrini oldukça yavaşlattı. Alanya’da ise vaka sayılarının henüz bitmediğini ama oldukça iyi rakamlara inildiğini ifade eden Alanya İlçe Sağlık Müdürü Nadir Aldemir Alanya Posta Medya’ya yaptığı açıklamalarda, Ramazan bayramının yaklaşması ile birlikte vatandaşları kişisel tedbirlere uyulması gerektiğini ve hatırlatma dozlarını mutlaka yaptırmaları gerektiği yönünde telkinlerde bulundu.
ESKİ GÜNLER GERİDE KALDI
Alanya İlçe Sağlık Müdürü Nadir Aldemir Posta Medya’ya yaptığı açıklamalarda, “Bu dönemden sonra herkesin artık kişisel tedbirini kendisi alması gerekiyor şöyle ki en öncelikte aşının ihmal edilmemesi gerekiyor. Aşı günü gelenin aşısını olması lazım bu bir. Sosyal mesafe kurallarına özellikle kalabalık ortamlarda hala özenle dikkat edip kendimizi korursak sorun yok. Hala vakalarımız var ama sayısı çok azaldı. Tamamen bitmiş değil ama oldukça azaldı çok şükür eski günler geride kaldı. Önümüzdeki günlerde Sağlık Bakanlığımız yeni tedbirler ile alakalı açıklamalarda bulunacak hep beraber göreceğiz sonucu. Tüm vatandaşların şimdiden Ramazan bayramını kutluyoruz. Sosyal mesafe ve aşı diyorum” sözlerine yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169