banner84

Belçikalılar Alanya'da Müslüman oldu

Alanya’ya tatil yapmak üzere gelen Belçika vatandaşı Peeters Leslie Anniel ve oğlu Alanya Müftülüğünde düzenlenen törende Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.

Belçikalılar Alanya'da Müslüman oldu

Daha önce de Türkiye’ye geldiğini, Müslümanların yaşayışından etkilenerek İslam dinini araştırdığını ve Müslüman olmaya karar verdiğini belirterek Alanya İlçe Müftülüğüne başvuran Belçika vatandaşı Peeters Leslie Anniel ve oğlu için Alanya Müftülüğünde "İhtida Merasimi" düzenlendi.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan ihtida merasiminde Alanya Müftüsü Dr. İhsan İlhan tarafından İslam dini’nin temel esasları hakkında Peeters Leslie Anniel ve oğlu İlhan’a özlü bilgiler verildi. Müftü İLHAN konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Biz Müslümanlar bütün peygamberlerin Allah tarafından gönderildiğini kabul ederiz. Hepsinin hak olduğuna inanırız. Son peygamber Hz. Muhammed Mustafa (s.a.s)’dır. Peygamberimize Allah tarafından vahyedilen Kur’an-ı Kerim, son ilahi kitaptır. Onda bildirilenlerin bütününe şeksiz şüphesiz inanırız. Meleklerin, kaza ve kaderin, öldükten sonra dirilmenin ve hesabın yani ahiret gününün varlığını tasdik ederiz.İslâm’a girmek; Allah’a, Muhammed Mustafa (s.a.s)’in Allah’ın kulu, peygamberi olduğuna ve onun Allah katından getirdiklerinin tamamına inanmakla olur. Bizler bu inancı “Kelime-i Şehadet” ile dile getiririz. Şimdi sizin kelime-i şehadeti ikrarınıza ve Müslüman oluşunuza şahitlik edeceğiz.”

Müftü İLHAN’ın konuşmasının ardından Peeters Leslie Anniel ve oğlu İlhan tek tek Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.

İsmini de Müsüman bir isimle değiştirmek isteyen Peeters Leslie Anniel “Meryem” ismini aldı.

İhtida merasimi Alanya Müftüsü Dr. İhsan İLHAN’ın yapmış olduğu dua ile tamamlandı.

Alanya Müftüsü İLHAN, İslamiyet’i seçen ve “Meryem” adını alan Belçika vatandaşı Peeters Leslie Anniel’i ve oğlu İlhan’ı tebrik ederek "İhtida Belgesi" ile birlikte Flemenkçe Mealli Kur’an-ı Kerim, Temel Dini Bilgiler Kitabı ve İslam İlmihali hediye etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169