banner84

Belediye meclisinden darbeye ortak tepki

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Meclis’te grubu bulunan MHP, AK Parti ve CHP grup sözcüleri ile 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimine karşı, Belediye Meclis Salonu’nda ortak bir bildiri yayınladı.

Belediye meclisinden darbeye ortak tepki
MHP Grup Sözcüsü Mustafa Tuna, AK Parti Grup Sözcüsü Kerim Başkaptan, CHP Grup Sözcüsü Erdoğan Toktaş, Meclis Üyeleri, Belediye Birim Amirleri ve basın mensuplarının katıldığı toplantıda, Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından meclis grup sözcülerinin de imzalarının bulunduğu ortak bildiriyi okudu. Alanya Belediye Meclisi’nin ortak bildirisinde şu ifadelere yer verildi:
DARBE GİRİŞİMİNİ KINIYORUZ
“Bizler Alanya Belediye Meclisi çatısı altındaki MHP, Ak Parti ve CHP Grupları ve tüm meclis üyeleri olarak aziz milletimizin kendisine, milli iradeye, devletimize ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne yönelik 15 Temmuz Gecesi başlatılan darbe girişimini şiddetle kınıyoruz. 
Ülkemizin birliği, beraberliği ve bütünlüğünü hedef alan bu darbe girişimi Türk Demokrasi Tarihine bir kara leke olarak girmiştir. Darbe girişiminin başarısız olmasında en büyük faktörün, aziz milletimizin, Sayın Cumhurbaşkanımızın, Hükümetimizin, siyasi partilerimizin, Genel Başkanlarımızın, TSK komuta kademesinin, sivil toplum örgütlerimizin, medyamızın darbeye karşı kararlı duruşu, yani birlik ve beraberlikle milli iradeye sahip çıkmaları olmuştur. 
“TÜRK MİLLETİ, DİK DURUŞUYLA HER TÜRLÜ ÖVGÜ VE TAKDİRİ HAK ETMİŞTİR”
Türkiye Cumhuriyeti ve kurumlarını canı pahasına koruyan bu aziz millet her türlü övgü ve takdiri ziyadesiyle hak etmektedir. O gece Türk Milletinin devletine ve milli iradeye verdiği destek tarih boyunca unutulmayacaktır. Dünya demokrasi tarihinin şanlı bir tablosu olarak kaydedilmiştir. 
Herkes bilmelidir ki bugün olduğu gibi gelecekte de milletimize, milli iradeye ve devletimize karşı her türlü girişim, karşısında milletimizin çelikten iradesini bulacaktır. Türkiye Büyük Millet Meclisimiz’deki tüm siyasi partilerimiz ve milletimiz gibi Alanya Belediye Meclisi de, darbe girişimine ortak bir tavır ve ortak bir dille karşı durmaktadır. Bu ortak tavır milli irade ve milletimizi daha da güçlendirmiştir. 
“DEMOKRASİMİZİN YANINDAYIZ”
Alanya halkının temsilcisi olan bizler, tüm halkımız ve kurumlarımızla milli iradenin ve demokrasinin yanındayız. Milli iradeye hep birlikte sahip çıkıyoruz ve ebediyen de sahip çıkacağız. 
Darbeye direnirken şehit olan vatandaşlarımızı, polisimizi, askerimizi ve Alanya'da doğup büyüyen şehit polis Cennet Yiğit'i rahmetle anıyoruz. Yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz, milletimizin başı sağ olsun. Demokratik, Laik, sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti; Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyetler seviyesi hedefine daha güçlü ve emin  adımlarla yürümeye devam edecektir. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.”

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2016, 18:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107