banner84

Belediyede ihale haftası

Alanya'da Sapadere Kanyonu kiraya verilmek üzere 8.kez ihaleye çıkacak. Belediye Encümeni Alanya'nın doğal güzelliklerinden alternatif turizm alanı Sapadere Kanyonu için 1 milyon 900 bin TL bedel belirledi.

Belediyede ihale haftası

Alanya eski kaymakamı Hulusi Doğan’ın öncülüğünde 2008’de alternatif turizm alanı olarak hizmete açılan ve o tarihten buyana yerli ve yabancı misafirlerin ilgisini çeken Sapadare Kanyonu yeniden ihaleye çıkıyor. 
8'İNCİ KEZ İHALEYE ÇIKACAK
Doğal güzelliği ile görenleri kendine hayran bırakan Sapadere Kanyonu 10 Eylül'de Alanya Belediye Encümeni tarafından 10 yıllığına ihale edilecek. C Tipi Mesire Alanı statüsünde ki 5.5 hektarlık alan 10 yıllığına 10 Eylül Perşembe günü 1 milyon 900 bin lira bedelle ihale çıkıyor. Daha önce 7 kez ,ihale çıkan ancak çeşitli sebeplerden dolayı sonuçlanamayan Sapadere Kanyon ihalesinden geçici teminat olarak 57 bin TL, ihaleye girip kazandıktan sonra cayma bedeli olarak da 190 bin TL fiyat alınması yönünde karar aldı. Belediye ayrıca Alanya merkez ve Çayarası çarşısında 7 işyerinide 711 bin TL'den ihaleye çıkarıyor. -Özgür YILMAZ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107