banner84

Belediye'den bir ilk daha

Veteriner İşleri bünyesinde Türkiye’nin tek faal ve bakanlık tarafından ruhsatlı Mobil Kısırlaştırma Ünitesi hizmete girdi. Veteriner kliniği donanımına sahip Mobil Kısırlaştırma Ünitesinde kısırlaştırma, aşılama ve işaretleme gibi tüm veterinerlik hizmetleri verilecek

Belediye'den bir ilk daha
 Alanya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, Büyükşehir Yasası ile birlikte köy ve beldelere eşit hizmet verebilmek amacıyla Türkiye’nin tek faal ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı onaylı Mobil Kısırlaştırma Ünitesi’ni hizmete soktu. Tüm donanımı Alanya Belediyesi tarafından imal edilen Mobil Kısırlaştırma Ünitesi bugün basına ve hayvanseverlere tanıtıldı. Tanıtım törenine Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel,  Gıda Tarım  ve Hayvancılık İlçe Müdürü Mehmet Rüzgar, Doğa Koruma ve Milli Parklar Alanya Şefi Mevlüt Kodal, başkan yardımcıları, birim amirleri ve hayvanseverler katıldı.
TÜRKİYE’NİN FAAL VE RUHSATLI 
TEK MOBİL KISIRLAŞTIRMA ÜNİTESİ
Alanya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Kenan Ersoy, Alanya Belediyesi Mobil Kısırlaştırma Ünitesi’nin bir veteriner kliniğinden farkı olmadığını söyledi.  Bakanlıktan ruhsat alarak çalışan tek mobil kısırlaştırma ünitesinin Alanya Belediyesi’nde olduğunu söyleyen Ersoy, “Mobil kısırlaştırma ünitesi Türkiye’deki tek faal ve Bakanlık tarafından ruhsatlı araç. Trafik tesciline de mobil veteriner kliniği olarak işletildi. Trafiğe rahatça çıkıp halkımıza hizmet verebileceğiz.” dedi.
AYNI ANDA İKİ AMELİYAT 
Alanya Belediyesi Mobil Kısırlaştırma aracında iki tane ameliyat masasının olduğunu belirten Veteriner İşleri Müdürü Kenan Ersoy, “  Aracımız kendi jeneratör ve elektrik sistemiyle de çalışabilmektedir.  Klima, buzdolabı, aşı dolabı, sterilizatör,  sıcak su, kirli ve temiz su tanklarımız, normal bir klinikte olması gerekenden daha üstün tüm malzemeler aracımızda vardır.  Yerlerimiz bile hastanelerde kullanılan steril malzemeden yapılmıştır. Mobil Kısırlaştırma Ünitesi içindeki her şey bizzat en ince detayına kadar düşünülüp tasarlanarak hazırlanmıştır.” dedi.
 HAYVANLARIN YAŞAM 
STANDARTLARI YÜKSELECEK
Alanya’nın bir dünya kenti olduğunu söyleyen Ersoy, “Bu hizmet, Alanya için bir ihtiyaçtı. Buradaki en büyük amacımız kırsaldaki sokak hayvanlarını kısırlaştırıp, aşılayıp, işaretleyip tekrar doğaya bırakmaktır. Hayvanların yaşam standartlarını yükseltmeyi hedefliyoruz. Yaşam standartlarını ne kadar yükseltirsek o kadar da yaşam sürelerini uzatırız.  Alanya Belediyesi olarak hiçbir şeyden sakınmadık. Üzerimize düşeni fazlasıyla yapmaya hazırız. Yeter ki hayvanseverler bize destek olsun. “ dedi.
TÜM BÖLGEYE YERİNDE VE 
ZAMANINDA HİZMET VERİLECEK
Mobil Kısırlaştırma Ünitesi hakkında basına ve hayvanseverlere bilgi veren Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, özellikle kırsal kesime ve mahallelere daha hızlı ve etkin hizmet etmek amacıyla mobil kısırlaştırma ünitesini hizmete soktuklarını söyledi.  Başkan Yücel, “Büyükşehir Yasası’ndan sonra köyler ve beldelerin  bağlanmasından sonra hayvanlarımızı korumak, onların kontrollerini yapmak, onların toplumdaki yerini bilinçlendirmek ve hissettirmek adına  bu hizmeti başlattık. Veteriner İşlerimiz bünyesinde doğudan batıya kadar köylerimizde ve beldelerimizde hayvanlarımızın kısırlaştırma, bakım ve aşılarını yerinde ve zamanında yapacağız.  “ dedi.
YÜCEL’DEN HAYVAN AMBULANSI 
VE YENİ BARINAK MÜJDESİ
Alanya’nın en ücra bölgesindeki bir hayvana bile yerinde ve zamanında müdahale etmeyi hedeflediklerini kaydeden Başkan Yücel, “Hem merkezde Cikcilli Mahallemizde hem de buna artı olarak mobil kısırlaştırma ve bakım ünitesini hizmete soktuk. Bu hizmetleri kolaylaştırmak için projelerimizi üretip hayata geçirmeye çalışıyoruz. “ şeklinde konuştu.  Hayvan ambulansını da en kısa sürede Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne kazandırmayı amaçladıklarını kaydeden Başkan Yücel, Demirtaş’a yeni bir hayvan barınağı yapılacağını, projenin tamamlanıp ihale aşamasına kadar gelindiğinin de müjdesini verdi.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2015, 18:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107