banner84

Belediyelere FETÖ fırçası

Vali Münir Karaloğlu, FETÖ üyesi çalışanlarını açık etmek istemeyen belediye başkanlarına devletin bu konudaki ciddiyetini hatırlattı

Belediyelere FETÖ fırçası
Antalya Valisi Münir Karaloğlu, yerel bir televizyonda yaptığı açıklamada FETÖ soruşturması kapsamında yürütülen 'temizlik' faaliyetiyle ilgili bilgi verdi. Belediyelerin durumun ciddiyetini kavramadığından yakınan Karaloğlu, Antalya'daki 19 belediyeye yazı yazıp FETÖ üyesi veya sempatizanı çalışanların listesini istediklerini hatırlatarak, sadece 3 belediyeden cevap geldiğini söyledi. Belediyelerle toplantı yaptıklarını aktaran Karaloğlu, "Belediyelere, 'Bu örgütle ilgili irtibatı, bağı olan, sadece fiilen örgütün içinde olan demiyorum, gönül bağı bile olsa ilişkisi olan kim varsa, falan tarihe kadar bütün personelinizi tarıyorsunuz, bize yazıyorsunuz' dedik. Sadece 3 belediyelerden listeler geldi. Üç belediyeden biri 22 kişi, biri 3 kişi, birisi de bir kişi bildirdi" dedi.
İKİNCİ KERE YAZI YAZILDI
Belediyelerle yeniden yazıştıklarını açıklayan Karaloğlu, "Belediyeler, '3 bin çalışanım var ama bende FETÖ mensubu yok' diyor. Allah Allah… Bu örgüt, 'Hiç buraya uğramayalım' diye senin belediyeni özel mi seçmiş?.. Tekrar tüm belediyelere yazı yazdık. 'Biz size yazı yazdık ama siz bizi anlamadınız galiba' dedik" diye konuştu.
SORUŞTURULUR
Bununla da yetinmeyip belediye başkanlarının tamamı ile telefonla görüştüğünü açıklayan Karaloğlu, şöyle konuştu: "Ben tekrar her bir belediye başkanımız ile birebir telefonla da görüştüm. Dedim ki, 'Arkadaşlar, siz herhalde devletin ciddiyetinin farkında değilsiniz. Siz herhalde diyorsunuz ki; 'Biz belediyeyiz, siyaset yapıyoruz, niye kötü olalım.' Bakın yarın devam eden soruşturmalarda, istihbari çalışmalarımızda belediyenizde birileri çıkarsa bu kez 'Belediyemizde yoktur, ben tertemizim' diyen sizi ve arkadaşlarınızı biz alıp soruşturmak zorunda kalırız. Devletin bu örgütle mücadelesinin ciddiyetini her kamu kurumu karşılamak zorunda. 19 belediye başkanımızla yaptığım bu telefon görüşmelerinin faydası oldu. Herkes daha itinalı çalışmaya başladı."
SİYASETTE SÜRPRİZLER OLABİLİR
Siyaset alanındaki soruşturmalarda da sürpriz yaşanabileceğinin altını çizen Karaloğlu, "Bunların her siyasi parti içinde özel adamları var. Bu CHP'de olmaz, MHP'de olmaz, HDP'de olmaz diye bir şey yok. Bir kaç gün içinde bir sürpriz yaşayacaksınız. Bunlar diyorlar ki 'Senin görevin filanca partiye gireceksin, teşkilatta kademe kademe ilerleyeceksin. Orada örgütün adamı olacaksın.' Bunlara rastlıyoruz ve rastlayacağız da" ifadelerinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2016, 17:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107