banner84

'Binaların devrine karşıyım'

Kapanan belde belediyelerine ait hizmet binalarının Milli Eğitim'e devrine karşı olduğunu söyleyen ALTSO Başkanı Şahin, "Binaların Alanya'da kalması için girişimde bulunacağız" dedi

'Binaların devrine karşıyım'
 Kapanan eski Avsallar, Türkler, Payallar, Cikcilli, Çıplaklı ve Oba belediyesi hizmet binalarının Antalya Valiliği tarafından Milli Eğitim Müdürlüğü'ne devredilmesine Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Mehmet Şahin'de karşı çıktı. 
'ALANYA'DA KALMALI'
Belediye hizmet binalarının belirli bir plan program çerçevesinde yerel yönetimlerin hizmetinde kullanılması gerektiğini savunan Şahin, "Alanya Belediyesi'nin yerinde ve daha hızlı hizmet edebilmesi için bu binalara ihtiyacı var. Bildiğimiz kadarıyla şuan zaten bir çoğu Alanya Belediyesi'nin çeşitli birimleri tarafından kullanılıyor. Binalar Alanya Belediyesi'nde kalmalı yoksa işler iyice zorlaşır." dedi.
'BİZDE GİRİŞİMDE BULUNACAĞIZ'
Binaların Milli Eğitime devrinin iptali için Alanya Belediyesi'nin itiraz ettiğini hatırlatan ALTSO Başkanı Şahin, "Biz oda olarak siyaset yapmıyoruz. Doğrunun tam ortasındayız. Bizim siyasetimiz Alanya siyaseti. Dolayısıyla eski belediyelere ait hizmet binalarının Milli Eğitim'e devrinin iptali ve Alanya Belediyesi'nde kalması için girişimlerde bulunacağız. Belediye Başkanı Adem Murat Yücel bu konuda davasında haklı." dedi.
Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2014, 11:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157