banner84

Binlerce çalışan dört gözle bekliyor

Asgari ücret toplantıları 7 ve 9 Aralık'ta gerçekleşecek. Kulislerde konuşulan asgari ücretin 4 bin TL olacağı söylentileri ise Alanya'daki binlerce çalışanı heyecanlandırdı

Binlerce çalışan dört gözle bekliyor

Yeni yıl ile birlikte asgari ücrete yapılacak zam için ilk toplantı geçtiğimiz günlerde yapıldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, yapılan çalışmalar neticesinde işçi tarafının 3750-4000 lira arasında, işveren tarafının ise 3500-3750 lira arasında asgari ücret istediğini belirtti. Geçtiğimiz yıl ilk toplantı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı başkanlığında 4 Aralık'ta, ikinci toplantı ise 15 Aralık'ta yapılmıştı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, bu sene 4 oturumla çalışmanın tamamlanacağını bildirdi.
4 BİN TL BEKLENTİSİ
Toplantı tarihleri belirlenirken, henüz asgari ücretin ne olacağı belli değil. Ancak, asgari ücrete yönelik kulislerde hareket başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan asgari ücret zammına ilişkin "Bugüne kadar olmuşun çok çok fevkinde bir artış olacak" ifadelerini kullandı. Erdoğan'ın sözleri AK Parti kulislerindeki zam söylemlerini değiştirdi. Daha önce parti kulislerinde asgari ücretin "3 bin 500-3 bin 700 TL" civarında olacağı konuşulurken, şimdi "Asgari ücret net 4 bin TL'nin üzerinde olacak. Cumhurbaşkanımız artan döviz kurları karşısında çalışanı ezdirmeyecek. Kesin kararlı" yorumları yapılıyor. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169