banner84

Bir ilk olacak

Kırsalda kız öğrencilerin liseye gidebilmesi için hazırlanan Kız öğrenci Yurdu Projesi'nin inşa edilmesi için bugün ihale yapıldı. Belediye Başkanı Yücel, "Artık kırsaldaki kızlarımız, liseyi okurken bu yurtta kalabilecek" dedi.

Bir ilk olacak

Alanya merkeze uzak mahallerdeki öğrencilerinin barınma sorununu çözecek, Alanya Belediyesi Kız Öğrenci Yurdu'nun ihalesi yapıldı. Zeminle birlikte 4 kattan oluşan bina, Alanya’ya okumak için gelecek ortaokul ve lise öğrencilerinin barınma sorununa çözüm olacak. Konuyla ilgili bilgi veren Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “ Kızlarımızın eğitim hayatını çağdaş , rahat, huzurlu, sıcak ve güvenli bir ortam geçirebilmelerini amaçlayan Kız Yurdu Projenin ihalesini gerçekleştirdik. Bu proje Alanya için sosyal belediyecilik açısından önemli bir yere sahip olacak. 160 kişilik kapasiteye sahip kız yurdu projemizde, 2 kişilik de engelli odası yeralıyor. Tüm mekanlar, engelli bireylerin kullanımına uygun olarak tasarlandı” dedi.

ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN HER ŞEY DÜŞÜNÜLDÜ

Oba Mahallesi Maki Kokağa yapılacak olan Alanya Belediyesi Kız Öğrenci Yurdu’nun son derece modern bir bina olacağını belirten Başkan Yücel, “Öğrencilerin konforu için her şey düşünüldü. Modern odaları, yemekhanesi, dinlenme ve çalışma mekanları, 24 saat güvenlik hizmetinin bulunduğu Kız Yurdu, geniş bahçesiyle de öğrencilere dinlenme ve eğlenme imkanları sunacak” şeklinde konuştu.

8 AYDA BİTİRİLMESİ HEDEFLENİYOR

Oba Mahallesi Maki Sokak 280 ada 5 ve 6 parsellerde bulunan belediye hizmet alanına yapılacak olan yurdun, Mimari Uygulama Projesi Kentsel Tasarım Müdürlüğü tarafından 3 boyutlu olarak tasarlandı. Yurt, iş yeri teslimi yapıldıktan sonra 8 ay içinde tamamlanacak. Proje inşaatının kontrolü ise Alanya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ve Kentsel Tasarım Müdürlüğü ile ortaklaşa yürütülecek.


 

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2015, 18:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107