banner84

Bir kıvılcım bile çıkmasın diye bekliyorlar

Ülkenin farklı noktalarında günler öncesinde başlayan ve yer yer bazı bölgelerde devam eden orman yangınları vatandaşları yeni yangınlara mahal vermemek adına gece nöbetine dikti. Alanya halkı geceleri yaylalarda kazma, küreklerle yeni yangınların oluşumunu önleme seferberliğini sürdürüyor.

Bir kıvılcım bile çıkmasın diye bekliyorlar

Alanya'da Güzelbağ Mahallesi,Susuz Yaylası ve Bayır Mahellesi'nde çıkan orman yangınları,tüm halkı seferber etti.Öncelikle can kayıplarının önüne geçmek adına tüm vatandaş, kurum ve siyasiler seferlik mücadelesini sürdürüyor. Yeni yangınların meydana gelmemesi içinse teyakkuzda bulunan vatandaş geceleri ormanda nöbet tutmaya başladı. Öte yandan yangınlara yeterli müdahale yapılıp yapılmadığı konusunda konuşan Alanya halkı, Alanya Posta Tv'ye konuştu.

ELİMİZDEN GELEN HER ŞEYİ YAPIYORUZ
Yetkililerin elinden geleni yaptığını açıklayan Muharrem Bayraktar,''Yetkililer elinden ne geliyorsa  yapıyor  daha ne yapabilirler.Vatandaşımız ve hükümetimizde elinden gelen her şeyi yapıyorlar'' dedi.

'BİR KIVILCIM BİLE ÇIKMASIN DİYE'
Yangın sürecinde nöbet tutmaya başladıklarını aktaran Hasan Doğan,''Bu yangın süreçlerinde tüm vatandaşlar yangın nöbeti tutmaya başladı.Hepimiz nöbette durduk bir kıvılcım bile çıkmasın diye.Devletinde gerekli müdahaleyi yaptığını düşünüyorum'' diye konuştu.

'DEVLET YETERİNCE MÜDAHALE ETMİYOR'
''Yangını bizi çekemeyenler yapıyor'' diyen Fahrettin Hatip ise vatandaşların bilinçli davrandığını söyledi.Hatip,''Devletin yeterince  müdahale ettiğini düşünmüyorum ama vatandaşlarımız daha bilinçli davranıyor herkes ormanlarda bekliyor.Umarım her şey düzelir''

''DEVLETİMİZ YETERSİZ''
Gerekli müdahalenin yapılabilmesi için hükümetin yetersiz kaldığını aktaran Şevket Kaba, ''Yangınlar devam ediyor.Devletimiz araç ve uçak bakımından yetersiz.Yapacak bir şey yok olan olmuş'' diye konuştu.-Özlem KAYGUSUZ
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169