banner84

'Birileri yalan söylüyor'

Anı Tur Yönetim Kurulu Başkanı Çilsal, "Birileri bence yalan söylüyor. Bazıları doluymuş gibi gösteriyor ama satış yapıp yapmadığını göremiyoruz. Sanki dış pazarda işler kötü gidecekmiş, iç pazarda fiyatlar daha uygun çıkacakmış gibi bir izlenim yaratılıyor" dedi

'Birileri yalan söylüyor'
 Anı Tur Yönetim Kurulu Başkanı Veli Çilsal, Berlin’de tur operatörlerine yönelik önemli uyarılarda bulundu.  Bu sene iç pazarın iyi geçecek gibi gözüktüğünü kaydeden Veli Çilsal, buna karşın ileride önemli sorunların doğabileceğini bildirdi.
Veli Çilsal’ın uyarıları şöyle: “Bu yıl iç pazarın çok iyi geçeceği söyleniyor ama arkasında büyük bir balon çıkabilir. Tur operatörleri de zor durumda kalabilir. Biz de böyle bir olayın karşısında mağdur olabiliriz.
BİRİLERİ YALAN SÖYLÜYOR
Bu konuda TÜRSAB’ın önlem almasında yarar var. Birileri bence yalan söylüyor. İsim vermek istemiyorum; bazıları doluymuş gibi gösteriyor ama satış yapıp yapmadığını göremiyoruz. Sanki dış pazarda işler kötü gidecekmiş, iç pazarda fiyatlar daha uygun çıkacakmış gibi bir izlenim yaratılıyor.
SATIŞLARIN ALTINDAN KİMSE KALKAMAZ
Anı Tur olarak erken rezervasyon satışlarımız bugüne kadar iki katı büyüme kaydetti. Bu uyarıları kendimiz için değil, sektör için yapıyoruz. Dış pazarda oluşacak boşlukların, iç pazara arzı halinde, ciddi bir arz yapılırsa, o zaman oluşabilecek sıkıntıyı kimse düşünmesin. Ciddi oranda satışlar var. Bu satışların altından kimse kalkamaz. Bu da büyük bir soruna gebedir.  O yüzden akıllı olmak lazım. Dış pazarlarda oluşacak arzların, iç pazara ciddi boyutlarda sunulmaması gerekiyor. Bu çok zarar verir. Varsa böyle bir arz, önlem alınması gerekiyor."
Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2015, 09:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107