banner84

Böcek Alanyaspor tesis inşaatını durdurdu mu?

Antalya Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Menderes Türel’in seçim öncesinde temelini attığı Alanyaspor tesisinin projesi yeni başkan Muhittin Böcek tarafından durdurulduğu iddia edildi. 

Böcek Alanyaspor tesis inşaatını durdurdu mu?

-Burcu MUTLU
Antalya Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Menderes Türel, Muhittin Böcek’in kendi dönemindeki projeleri iptal ettiğini iddia etti. “Muhittin Böcek yine yağdırmış. ‘Türel yönetiminin hoyratça yaptığı, halkla hiçbir ilgisi olmayan ihalelerini iptal ettik’ diye” diyerek paylaşım yapan Türel, Böcek’in kendi döneminde hazırladığı ve içerisinde Alanyaspor için yapılacak olan yeni tesis projesi ile Gazipaşa’ya kapalı yüzme havuzlarının, 500 kişilik tiyatro konferans ve sinema salonlarının bulunduğu kültür merkezinin de bulunduğu projelerin iptal edildiğini söyledi. Türel’in iptal edildiğini söylediği projeler ile ilgili yaptığı paylaşımda, "Benim Alanyasporlu kardeşim sizin hoyratça harcama dediğiniz muhteşem tesisleri, Kaşlı kardeşim Türkiye’nin en büyük toptancı halini, Serik ve Gazipaşalı hemşerim ilk defa tanışacağı sinema ve tiyatro salonlarının bulunduğu kültür merkezlerini fazlası ile hak ediyor. Keşke bu projeleri iptal ediyorken yerine ne koyacaksınız onları da söyleyebilseydiniz. Sükut ikrardan gelir diye söylenenlere sessiz kalamıyorum. Keşke Antalya’nın altın çağı, hatta platin dönemine dil uzatmasanız da istemesem de bu satırları yazmak zorunda kalmasam. Keşke yok etmeyi hoyratça harcama diye marifet gibi göstermeseniz de neler yaptınız neler yapacaksınız onları konuşabilseniz.” dedi.
ALANYASPOR CEPHESİ BU KONUDA NE SÖYLEYECEK
Geçtiğimiz günlerde Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu Alanyaspor’a yeni tesis projesiyle ilgili açıklamalarda bulunup, tesisin 2 veya 3 kişinin yerle alakalı bazı davalarının olmasında dolayı yapımının 1 yıl uzadığını söylemişti. Şimdi ise bu inşaatın durdurulması konusuyla ilgili Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve Alanyaspor cephesinden nasıl bir açıklama geleceği merakla bekleniyor. 
'TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ'
AK Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu konuyla ilgili açıklama yapılırken, “Alanyaspor kırmızı çizgimizdir” dedi. Toklu, "Alanyasporumuzun planlanan, başlatılan en önemlisi bitirilmesi hususunda gün dahi verilen, Alanyaspor’un vizyonunda çok önemli bir yere sahip olacak olan bu tesisin bugün yapılmamasının, tamamlanmamasının düşünülmesi dahi, gerek bizlerde gerekse de Alanya halkında ve tüm futbolseverlerde büyük bir endişe ve kaygı uyandırmaktadır. Şu iyi bilinmelidir ki kırmızı çizgimiz olan Alanyaspor aleyhine yapılan her türlü davranışa itiraz edecek, kırmızı çizgimiz olan ve gönül verdiğimiz şehrimizin takımı Süper Lig’de bizi gururlandıran başımızı dik tutmamızı sağlayan Alanyasporumuzun menfaatine olan her türlü projenin takipçisi olarak, bu tesislerin en kısa sürede Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından, nasıl ki Menderes Türel döneminde proje tamamlanıp, sayın bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu ve bölge milletvekillerimizin desteği ile imzalanıp temel atıldıysa; tamamlanması hususunda da yine Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığının gereğini yapacağından şüphemiz yoktur. Aksi takdirde gerek tüm Alanya halkı adına gerek Alanyaspor’a ve futbola gönül vermiş tüm vatandaşlarımız adına bu işin takibini yapıp hesabını soracağımızdan kimsenin şüphesi olmasın" diye konuştu. 
BAĞIŞLAR YALANLADI
Öte yandan konuyla ilgili bir açıklama yapan Alanya Belediyesi Cumhuriyet Halk Partisi Meclis üyesi Yılmaz Bağışlar, durumun basına yansıdığı gibi olmadığını söyledi. Bağışlar, “Alanyaspor taraftarı ve Mahmutlarspor Kulüp Başkanlığı olarak, Mahmutlar'da yapımı devam eden ve basına farklı şekillerde yansıyan Alanyaspor Kamp Tesisi inşaatının Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Muhittin Böcek tarafından durdurulacağına ilişkin yazılı ve görsel haberlerin gerçeği yansıtmadığını düşünüyorum ve Alanya aşığı başkanımızın, ekonomik hassasiyetler hariç, böyle bir duruma mahal vermeyeceğini tahmin ediyorum. Öyle ki; an itibariyle yapmış olduğum incelemelerde yüklenici firma bugün de dahil olmak üzere hafriyat çalışmalarına devam etmektedir. Başkanımızın vereceği karara saygı duymakla birlikte tesis inşaatının devam etmesi yönünde taraf olduğumu Alanya ve Mahmutlar'lı bir siyasetçi olarak kişisel beyanımı paylaşmak isterim” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2019, 17:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107