banner129

'Bu proje de bizimdir'

Alanya İskelesi ile Yat Limanı'nda değişiklik yapılmasına ilişkin projenin kendisine ait olduğunu söyleyen ALTSO Başkanı Şahin, "Bugüne kadar her projemizi hizmete kattık. Bu projemizde de mahçup olmayacağımıza inanıyorum" dedi

'Bu proje de bizimdir'
Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şahin, bu yıl 4'ncüsünü düzenledikleri iftar programına katılan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu başta olmak üzere tüm konuklara teşekkür etti. Şahin, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası olarak 4'ncüsünü düzenlediğimiz iftar programında tekrar yüzümüzün akıyla çok şükür çıktık. İftar davetimize üyelerimiz ciddi bir teveccün gösterdi. Katılımcalara da çok teşekkür ediyorum. Programda ugak tefek aksaklıklar oldu ve ben de onları gözlemledim. Arkadaşlarla istişare sonucu eksikliklerimizi tespit ettik, Allah izin verirse bir dahaki iftar yemeğinde bu eksikliklerin olmayacağı sözünü ben veriyorum. Eksikliklerimizden dolayı katılımcılardan özür diliyorum. Bakanımızın, İstanbul'da önemli görüşmeleri vardı, sadece Aanya'ya iftar yemeğine katıldı. Geçen yıl da Soçi'de Lavrov ile görüşmesinden sonra iftar programına gelmişti. Kendilerine ALTSO'ya verdiği önemden dolayı teşekkür ediyorum. Bizde aynı akşamdaki aynı heyecanla yolumuza devam ediyoruz" dedi.  
"BU KONUDA ÇALIŞMA YAPIYORUZ"
Alanya İskelesi ile Yat Limanı arasında değişikliğe gidilmesi yönünde talepte bulunan Şahin, "Biz iki yıl önce hem Alanya Yatçılar Kooperatifi'ni, hem de Balıkçılar Kooperatifi'ni uzlaştırdık. Keşmekeş görüntüler vardı biliyorsunuz. O konuları düzelttik ve ilgilileri anlaştırdık ama şimdi de sıralamayla ilgili bazı sıkıntılar var. Bu sıkıntılar böyle bitmeyecek. Bu sıkıntılar bitmeyecek çünkü yarın başkaları gelecek yeniden kavgalar sözlü, tartışmalar olacak. Akhan Mevkii'ndeki Marina ile Balıkçı Barınağı'nın değişmesini istiyoruz. Yat Limanı ile gezi teknelerinin değiştirilmesini istiyoruz ve bunun da çok zor olacağını zannetmiyoruz. Ulaştırma Bakanlığı'nda yetkilerin tamamı yok. Su ürünleri Tarım Bakanlığı'na bağlı. Bakanlığın bir çalışması var, tamamını Ulaştırma Bakanlığı'na alması yönünde. Tabiki bu çalışmaları takip edeceğiz, bunun gelişmesi için gerek Kaymakamımız, gerek Belediye Başkanımız ve Sivil Toplum Örgütleriyle hepbirlikte bunu takipsiz bırakmayacağız. Alanya'nın imajına da bunun ciddi bir katkı sağlayacağına inanıyorum. Şöyle bir düşünün, İskeledeki gezi teknelerinin yerine yatların aldığını bir düşünün. Marina Yönetim Kurulu Başkanı Metin Atalay ve Yatçılar Kooperatifi Başkanı Yusuf Demirel arkadaşım bu konuya sıcak baktığını ve Alanya'nın kurtuluşunun da buradaki gezi teknelerinin bundan geçeceğini söyledi. Allah izin verilse bunu gerçekleştirmek için çalışacağız. Bugüne kadar projelerimizi yerine getirdik, mahçup olmadık. Bu da bizim bir projemizdir. Bu konuyu da yeni dile getirmeye başladık. Baktık içinden çıkılır bir hal almıyor. Çünkü her gelen yıl başka yatçılar gelecek, sorun olacak. Burada tur otobüsleri geliyor, park sorunu oluyor. Tur acentalarının da buna sıcak bakacağına inanıyorum. İnşallah bu konuyu da başarmaya çalışacağız" diye konuştu. 
Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2017, 15:48
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107