banner129

'Bu tehdit FETÖ zihniyetidir'

Alanya Belediyesi’nin şehre imaj kazandıracak ve istihdam yaratacağı “içme suyu şişeleme” projesine çeşitli engeller çıkarıp muhtarları tehdit eden Orman İşletme Şefi Haluk Çerkez’e bir tepki de Muhtarlar Derneği'nden geldi.

'Bu tehdit FETÖ zihniyetidir'

-Özgür YILMAZ
Alanya’da üretilerek tüm ülke geneline pazarlanarak şehrin tanıtımına da katkı sağlayacak olan içme suyu şişeleme projesinin hayata geçmemesi için kamu görevini kullanarak engellemek için çaba harcayan Alanya Orman İşletme Şefi Haluk Çerkez’in Uğurlu Muhtarı Ahmet Sarı’yı tehdit etmesi üzerine muhtarlar derneği başkanı Hasan Yüksel sert eleştirilerde bulundu. 
'BUNU KABUL EDEMEYİZ'
Alanya Muhtarla Derneği Başkanı ve İsbatlı Mahalle Muhtarı Hasan Yüksel, Çerkez hakkında,  "Bu tür olaylarda kimse gidip muhtarı tehdit edemez, benim muhtarımı tehdit edemez. Vatandaşı galeyana getirip kurumları karşı karşıya getiremez. Halkı, belediyeye karşı ayaklandırmak bana göre (FETÖ’cü olduğunu söylemiyorum ama) FETÖ zihniyetidir. Bir devlet memuru muhtarı tehdit edip, vatandaşları ayaklandırıp, belediyeyi, devleti karşısına alıp ortalığı karıştırması tamamen bir FETÖ zihniyetidir. Bunu kabul edemeyiz gerekeni biz de yaparız, muhtarımız da yapar. Gerekli işlemler için gerekli yerlere başvurulur" dedi.
MÜDÜR AÇIKLAMA YAPMAKTAN KAÇINDI
Emri altında ki şef Haluk Çerkezi’i dizginlemeyen görüşüne başvurduğumuz Alanya Orman İşletme Müdürü Yücel Sönmez ise kamu görevlisi olması nedeniyle açıklama yapmaktan kaçındı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner134