banner84

Bungalov tatilin adresi 'Miss Mandarin'

Pandeminin hayatımızda yaptığı önemli değişikliklerden birisi de tatil anlayışı oldu. Doğaya yakın, daha butik turizm arayışları karavan, çadır ve bungalov tatilini öne çıkardı. Alanya da bu açıdan gün geçtikçe zenginleşiyor. Bungalov tatili için kentin yeni mekanı Miss Mandarin oldu.

Bungalov tatilin adresi 'Miss Mandarin'

Pandemi sonrası insanların kendi içine kapanması ile birlikte tatil tercihleri de değişti. Daha kişisel tatil arayışında olanlar için öne çıkan tercihlerden birisi bungalov tatili  Alanya’nın Payallar Mahallesi’nde hayata geçti. Narenciye ağaçlarının arasında, ağaçtan yapılmış farklı büyüklükteki 6 bungalov ev yerli ve yabancı tatilcilerin ilgisini çekti. Alanya’da uzun yıllar kitle turizmine hizmet veren Şermin Ataş  pandemide değişen tatil anlayışı hakkında Alanya Posta Medya ekibine bilgi verdi. Miss Mandarin’in işletme müdürü Ataş ‘Doğa ile içe içe geçmiş bir şekilde konumlanan bungalovların yarattığı değer, aynı zamanda turizm piyasasını da canlandırıyor. Mandalina, zeytin ve portakal ağaçları arasında ahşaptan ev konseptinde misafirlerimize huzurlu bir tatil imkanı sunuyoruz.” dedi.


‘DOĞA İLE BAŞ BAŞA BİR TATİL SUNUYORUZ’
Pandemiden sonra insanların daha izole bir tatil anlayışı kazandıklarını söyleyen Şermin Ataş, “Bu anlamda bölgemizde ve Türkiye genelinde bungalov işletmeleri ağırlık kazandı. Genellikle ailelere, doğa ile baş başa tatil yapabilecekleri bir ortam sunuyoruz. Payallar’da, Alanya’ya 16 kilometre; Gazipaşa havalimanına 58, Antalya havalimanına 110 kilometre uzaklıktaki mekanımız her şehirden insanın ilgisini çekiyor. Farklı bir tatil arayanlar mutlaka ağaç evleri seçiyor.’ dedi. Altı adet bungalov evden dört tanesi standart, bir tanesi dubleks, bir tanesi de suit olarak hizmet verirken daha çok aileler tarafından tercih ediliyor. 
 ‘İNSANLARIN TATİL ANLAYIŞI DEĞİŞTİ’
Pandeminin ardından insanların kendi kabuğuna çekildiğini belirten Ataş, “Önceden tercihler arasında her şey dahil, Aquapark, sahil, 24 saat yemek gibi beklentiler vardı. Pandemiden sonra insanlar biraz daha farklı düşünmeye başladı. İnsanlar artık daha izole, ailelerini riske sokmadan, sabah erken kalkmadan tatil istiyor. İnsanlar artık sakince çayını kahvesini içip verandalarda tatil yapacakları bir anlayış içinde ve bizde bunları sunuyoruz misafirlerimize” şeklinde konuştu. 
HER BÜTÇEYE UYGUN 
Yaşan ekonomik krizi göz önünde bulundurarak bir fiyat politikası belirlediklerini da aktaran Ataş, “ Ekonomik krizler ve insanların biraz daha tatil yapıp moral depolaması gibi nedenlerle fiyatlarımızı biraz geri çektik. Misafirlerimiz buraya gelip gönül rahatlığı ile tatillerini yapabilir. Her bütçenin gelip tatil yapabileceği bir konsepte sahibiz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169