banner84

Bunu da yaptılar! Yangın fırsatçılarına inceleme

Fırsatçılar yangında da sahneye çıktı. Eldivenden maskeye, yangın tüpünden yanık kremine birçok ürüne son bir haftada yüzde 630’lara varan oranlarda zam yapıldı. Ticaret Bakanı Mehmet Muş konuyla ilgili yaptığı son dakika açıklamada, "Yangın söndürme ekipmanlarında (Yangın söndürme topu, yangın tüpü, yangın söndürme kıyafetleri gibi..) fahiş fiyat artışları yapıldığına ilişkin iddialar Bakanlığımızca incelemeye alınmıştır." dedi.

Bunu da yaptılar! Yangın fırsatçılarına inceleme

Türkiye'de her dönemde ortaya çıkan fırsatçılar yangında da boy gösterdi. Pandemide maske fiyatlarını üçe katlayan fırsatçılar şimdi de yangındaki ihtiyaç listelerine göz dikti. Yangın söndürme topundan eldivene hatta yangın kremine kadar hemen hemen her ürünün fiyatı birkaç gün içinde yüzde 10'dan başlayıp yüzde 630'lara kadar varan oranlarda zamlandı.

TİCARET BAKANI MEHMET MUŞ: İNCELEME BAŞLATILDI

Ticaret Bakanı Mehmet Muş konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Yangın söndürme ekipmanlarında (Yangın söndürme topu, yangın tüpü, yangın söndürme kıyafetleri gibi..) fahiş fiyat artışları yapıldığına ilişkin iddialar Bakanlığımızca incelemeye alınmıştır. Ülkemizin yangınlarla mücadele ettiği bu dönemde, çalışmaları sekteye uğratacak olan her türlü suistimal cezasız kalmayacaktır ve fırsatçılar cezalandırılacaktır. Bu çerçevede Bakanlığımız Ticaret İl Müdürlükleri tarafından gerekli denetimlere başlanmıştır." ifadelerini kullandı.

ELDİVENE BİR GÜNDE % 633 ZAM

Sosyal medyada sıkça dolaşan yangındaki ihtiyaç listesindeki ürünlerin fiyatlarını tek tek inceledik. En yüksek zammın ısıya dayanıklı yanmaz eldivene yapıldığını gördük.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157