banner165

'Bütün esnaflarımız kurallara göre çalışacak'

Başkan Özkan, basın mensuplarına yaptığı açıklamada,“ Seçim biteli yaklaşık 6 ay oldu ama hala bazı arkadaşlar rüya görüyor” dedi.

(Sabiha TATLIYER)- Alanya Minibüsçüler, Otobüsçüler ve Servis Araçları İşletmeleri Esnaf Odası Başkanı Paşa Özkan basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Alanya Minibüsçüler Otobüsçüler ve Servis Araçları Odası Başkanı Paşa Özkan, C plakasız otel personeli servisi yapan servisçileri uyarmıştı. Geçtiğimiz günlerde bu sebepten dolayı bir arkadaşın trafik cezası yediğini ve aracının 15 gün trafikten men edildiğini duyuran Özkan, “Trafikte denetimler arttı. Herkes kurallara uysun ve kendisine ait olamayan işi yapmasın. Esnaflarımızı uyarıyorum” diye konuştu.
'BÜTÜN ESNAFLARIMIZ KURALLARINA GÖRE ÇALIŞACAK'
Başkan Paşa Özkan, “ Bildiğiniz gibi daha önce açıklama yapmıştık C plakalar ile ilgili. Bilindiği gibi Alanya’da turizm taşıma işini D2 belgeli araçlar yapmaktadır. Servis taşımacılığını C plakalı araçlar yapmaktadır. Trafik ekipleri jandarma ekipleri zabıta ekipleri denetimlerine devam ediyorlar.  Maalesef hala düz plaka ile servis yapan arkadaşlarımız var C plakalarda türlü sayıda arkadaşlarımız var.  C plakalarda turizmde çalışmak isteyen arkadaşlarımız mutlaka Antalya Büyükşehir Belediyesinden free servis güzergahı almaları gerekiyor. Bunlarda ücretlerini yaptıkları sözleşmelere istinaden firmadan alıyorlar. Turistten veya müşteride para almıyorlar. Aylık veya günlük para alıyorlar. C plakalı servislerimiz aynı zamanda otellerden para alıyorlar. Ancak tarifeli sistemde ise müşterileri sisteme işleyip getirip götürebiliyorlar. Bugün itibari ile üyelerden bir arkadaşımız trafik kurallarına uymadığı için trafikten 15 gün men edildi. 2 bin TL civarında para cezası yedi. Ben buradan bütün arkadaşlarımızı uyarıyorum herkes kurallara göre çalışacak, herkes kendi işini yapacak" ifadelerini kullandı.
'SEÇİMLE GELDİK, SEÇİMLE GİDERİZ'
“Seçim biteli yaklaşık 5-6 ay oldu bizim esnaf arkadaşlarımızda hala bazıları hala kendileri rüya görüyorlar” diye konuşan Özkan, “ Başkan olma ve seçimi düşürme hevesiyle. Benim ticaret odası şahsi kaydım yok şirketin var onunda hiçbir sakıncası yoktur. Biz araştırmaları yaptık zaten yeni bir şey değil bu konu. Biz seçildik 2026 30 Mart’a kadar görevimizin başındayız. Herkes o tarihe kadar hazırlığını yapabilir aday olabilir. Biz seçimle geldik seçimle gideriz. Bütün arkadaşlarımız duysun. Seçim 2026' da Allah izin verirse o zamana kadar görevimizin başındayız" sözlerine yer verdi. 

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2022, 18:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169