banner84

Büyük zaferi coşkuyla kutladık

Çanakkale Zaferi'nin 100. yılı Alanya'da düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, protokol üyeleriyle birlikte kutlama programına katıldı

Büyük zaferi coşkuyla kutladık
 Atatürk Anıtı önünde saygı duruşu, istiklal marşı ve çelenklerin konulması ile başlayan kutlamalar Alanya Belediyesi Kültür Merkezi'nde devam etti. 
Nezihe Soydan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından Kültür Merkezi'nde sergilenen 'Çanakkale Hatırası' konulu resim sergisini Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven ve Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel birlikte gezdiler. 
Hüseyin Girenes Fen Lisesi tarafından Kültür Merkezi'nde hazırlanan Çanakkale Şehitleri anma programın da Çanakkale Savaşı tarihsel mizansen ile canlandırıldı. Şiir dinletileri, Asker Toplama Mizanseni, Seyit Onbaşı, Atatürk ve Çanakkele, Şehit Anası Monoloğu ve Çanakkele Şehitleri Mizanseni gösterilerinin yer aldığı programa Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Garnizon Komutanı Personel Albay Adnan Arseven , Alanya Emniyet Müdürü Mehmet Ömür Saka, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Alper Çetinkaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, ilçe kurum müdürleri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldılar.
Resim sergisi ile başlayan program Kültür Merkezi Salonu'nda Hüseyin Girenes Fen Lisesi Okul tarafından hazırlanan şiir ve mizansen canlandırmaları ile devam etti. Asker Toplama Şehit Anası Monoloğu'nun da canlandırıldığı etkinlikler sırasında izleyenler duygulu anlar yaşadı. Gösterilerin ardından Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, öğrencileri tek tek tebrik ederek teşekkür etti. 
Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2015, 17:15

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner107