banner84

'Büyükşehir Alanya’dan elini ayağını çekti'

Büyükşehirin Alanya hizmetlerinin yetersizliğini eleştiren Karagöz, "Büyükşehir Alanya'dan elini ayağını çekti" dedi.

'Büyükşehir Alanya’dan elini ayağını çekti'

Alanya Posta TV'de yayınlanan 5x5 programında Gaye Coşkun ve Hilmi Karagöz, ilçenin gündemini analiz ederken, yatırımları da konuştu. İkilinin gündem konuları içerisinde Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin Alanya hizmetleri yer aldı. Karagöz, büyükşehiri yatırım ve hizmet konusunda eleştirerek, Alanya Belediyesi'nin büyükşehirin görevlerini de yaptığına değindi. 
ÖDENEK SIKINTISI VAR GİBİ
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İlçe Başkanı Mustafa Toklu'nun geçtiğimiz günlerde ilçedeki yatırımların kamulaştırma ve imarı beklediğine yönelik yaptığı açıklamarı 5x5'te konuşuldu. Karagöz, yatırımlarda yaşanan sorununu kendi düşüncesine ödeneksizlikten yaşandığını belirtti. Toklu, "Kuşyuvası yolunda çalışmalar olduğu yerde durdu. Kamulaştırması bitmiş bölgede durmuş. Kamulaştırma ilgili değil gibi, sanki biraz daha ödeneksizlikten.  Dim sulama suyu projesinde de bazı bölgelerde vatandaşlarla sorunları yaşandığını duyuyoruz ama sen devletsin. Vatandaşın ayak diremesine karşı 'tamam kalsın' diyecek bir durum yok. Kamulaştırmada bedelle ilgili olduğu için muhtemelen ödenekle alakalı bir şey olabilir. Ama Toklu'nun söylediklerine inanmamız lazım. Birinci ağız o sonuçta" dedi.
'KÖR OLMAMAK LAZIM'
Devlet yatırımları konusunda da 'kör olmamak lazım' diyen Karagöz, "Alanya'nın devletten yeterli yatırımı alıyor mu noktasında ise kör olmamak lazım. Eğitimle ilgili ve sağlıkla ilgili kayda değer yatırımları var. Devam eden yatırımlarda ise duraksama var. Alanya ulaşımı çok zor bir şehir. Bütün dış yollarımız sanki şehir içinde gibi. Batıdan doğudan gelen büyük araçlar gene bizim şehir içinden gidiyor" dedi. 
YÜCEL ÇATLAMAYAN SABIR TAŞI
Gevrekli Muhabbette, Alanya Posta Medya ekibi ile yaptığı sohbette satır aralarında Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'in verdiği mesajları aktaran Karagöz, "Sayın Yücel ile yapmış olduğumuz programda ilk kez bu kadar manalı ve derin mesajlar verdiğini gördüm. Şifresi çoktu. Aslında tam bir sabır taşı olarak gördüm, çatlamayan bir sabır taşı. Sosyal medya hesapları üzerinden yapılan eleştiriler, yurtla ilgili olan eleştiriler aldı. Onun dışında yine burada Yapılan bazı imar uygulamaları ilgili son İşte Cuma pazarı ile ilgili eleştiriler oldu. Niye konuşmuyorsun çıkıp cevap vermiyorsun dediğimiz zaman 'biz hukuk çerçevesinde mücadele veririz ama bizimde konuşacağımız sıramız zamanımız olacak' dedi. Bu bir mesaj. Yani biz sıramızı bekliyoruz, zamanımız var. Onların seviyesine inmeden belediye bir kurumsal yapı hukuk çerçevesinde mücadele ederiz diyor. Üniversite bölgesinde uapılan proje ile ilgili de ortaya atılan iddialara cevap verdi. Yücel, teşvik ile ilgili şirketin evrakları bizde, muhasebede, vergi dairesinde ve ticaret odasında olur dedi. Bizim bu şirketin bilgileri basına nasıl sızdırılır ben de merak ediyorum dedi. Bu da satır arasında bir mesajdı. İnsanlar artık kendi şahsına hizmet istiyor. Kendi şahsına ya da menfaatine dokunduğumuz zaman karşı saldırıya geçiyor ama şehri yapılanı görmüyor" dedi. 
BÜYÜKŞEHİR ELİNİ AYAĞINI ÇEKTİ
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin Alanya yatırımları ve hizmetlerine ilişkin Karagöz, büyükşehirin hizmetlerini de Alanya Belediyesi'nin yaptığına değindi. Karagöz, "Büyükşehir belediyesi, sanki Alanya'dan elini ayağını çekmiş gibi. Böcek'in kolu artık yetmiyor. Mesajlarını, kendisini artık göremez olduk. Seçildikten sonra 1 yıl süre vermiştim Böcek'in lehinde ve aleyhinde konuşmak için. ASAT'ın fişi çekilmiş gibi. Alanya'nın her noktasında su kesintileri var. Arızalar var. İhbar edilenler yapılmıyor. Geç yapılıyor. Büyükşehir faaliyetlerinin durması Alanya Belediyesi'ne yük olarak geri döndü. Birçok noktada büyükşehir yetkisi olsa da sorumlu Alanya Belediyesi. Vatandaş Antalya'yı bilmiyor. Hizmet gelsin istiyor. Büyükşehirin arkasını Alanya Belediyesi toplamak zorunda kalıyor. Birçok yerde altyapı yapıyor, yapmak zorunda kalıyor. Kazma vurmak, temel atmak lazım. Hizmet getirme noktasında elini ayağını çekti" dedi. 
'SAHAYA HAKİM DEĞİLLER'
Coşkun'un yorumu ise koordinasyon eksikliğinden sorunların yaşandığı yönünde oldu. Coşkun, "Koordinasyon eksikliği olduğunu düşünüyorum. İnsanların motive ve koordine edilmesi lazım. Sahaya yeterince hakim olamadıkları için eksiklikler var" diye konuştu. -Haber Merkezi
 

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2021, 21:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107