banner129

Büyükşehir Gazipaşa’da dur durak bilmiyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Gazipaşa halkının bir isteğini daha geri çevirmedi. Gazipaşa’ya bağlı 1400 metre rakımlı Maha Yaylası’nda geçtiğimiz günlerde tamamlanan 14 kilometrelik sathi asfalt çalışmasının ardından bölgede 10 kilometrelik yeni bir stabilize yol çalışmasına başlandı.

Büyükşehir Gazipaşa’da dur durak bilmiyor

antalya Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, yaptığı çalışmalarla kırsalın yolla ilgili eksiklerini tamamlamaya devam ediyor. Asfalt dökülecek yolun önce altyapısını güçlendiren ekipler, vatandaşların uzun yıllar kullanabileceği kaliteli yol çalışmaları gerçekleştiriyor. Haftalardır Gazipaşa ilçesinin Sugözü Grup Yolu’nda asfalt çalışması yürüten Büyükşehir ekipleri, Sugözü Mahallesi ile Maha Yaylası arasındaki14 kilometrelik bölümü tamamlayarak, ulaşıma açmıştı.

10 KM’LİK STABİLİZE ÇALIŞMASI

Ekipler çalışmanın devamında, Maha Yaylası’nı Çobanlar, Beyobası, Çayıryakası, Yunt, Cimbiti gibi diğer yaylalara bağlayan 10 kilometrelik grup yolunda çalışmalarını yoğunlaştırdı. Bir yandan yolun altyapısını güçlendirmek için dolgu malzemeleri ile kot yükseltilirken biryandan da şarampol açma, viraj kesme gibi işlemler devam ediyor.

BAŞKAN YILMAZ’DAN ZİYARET

Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz ile CHP Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Zafer Tan ve İYİ Parti Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Mehmet Yüksel de çalışmaları yerinde inceledi. Yılmaz, hem vatandaşların taleplerini dinledi hem de Büyükşehir ekiplerinden çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Başkan Yılmaz Gazipaşa’da gerçekleştirdiği çalışmalar için Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve ekibine teşekkür etti.

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107