banner84

Büyükşehir'in DEMAŞ kararı belli oldu

Alanya Belediyesi tarafından  ticaret ve turizm alanına dönüştürülmesi planlanan DEMAŞ'ın akıbeti, CHP'nin itirazları sonucu Büyükşehir Meclisi'nde değerlendirilmek üzere İmar ve Şehircilik Komisyonu'na havale edilmişti. Bugün gerçekleştirilen mecliste komisyon kararına göre itirazlar kabul edildi ve DEMAŞ kültürel alan olarak yeniden planlanacak

Büyükşehir'in DEMAŞ kararı belli oldu

Alanya'da tartışma konusu olan ve kaderinin ne olacağı konusunda gündemden düşmeyen DEMAŞ ile ilgili dün yapılan Antalya Büyükşehir Meclisi'nden karar çıktı. Alanya Belediyesi tarafından  ticaret ve turizm alanına dönüştürülmesi istenen DEMAŞ, Mayıs ayında Antalya Büyükşehir Meclisi'nde görüşülmüş ve CHP'nin itirazları sonucunda DEMAŞ'ın değerlendirilmesi İmar ve Şehircilik komisyonuna havale edilmişti. 
PLANLANIP, YENİDEN BÜYÜKŞEHİRE GÖNDERİLECEK
Dün Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında, komisyonun değerlendirmesi sonucu CHP'nin itirazı kabul edildi. DEMAŞ'ın ticaret ve turizm alanı yerine ağırlıklı kültürel alan olarak planlanması büyükşehir meclisinde onaylandı. DEMAŞ, Alanya Belediyesi'ne yeniden planlanması için gönderildi ve yeniden yapılacak planlama sonrası, büyükşehire proje yeniden sunulacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107