banner84

Büyükşehir levha takıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Dairesi Başkanlığı Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Alanya’da trafiğin yoğun caddelere, güneş enerjisi ile çalışan yaya geçiş levhaları yerleştirdi

Büyükşehir levha takıyor
Alanya’da Atatürk Caddesi ve 25 Metreli Yol üzerindeki 4 noktaya güneş enerjisi ile çalışan ışıklı yaya geçitleri bugün yerleştirildi. Trafiğin yoğun olduğu bölgelerde yayaların karşıdan karşıya daha güvenli bir şekilde geçmesini sağlamak için yapılan çalışma ilk kez Alanya’da yapılırken, vatandaşlar “ bu çalışmalar bir Dünya Kenti olan Alanya’ya yakışıyor. Antalya Büyükşehir’in uygulamalarından memnunuz. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney’e teşekkür ediyoruz “ dedi. 
Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, “ yayaların ve trafik akışının yoğun olduğu yerlere güneş enerjisi ile çalışan ve hiçbir enerji gideri olmayan bu ışıklı levhaları yerleştiriyoruz. Şu an Atatürk Caddesi ve 25 Metreli Yol üzerindeki 4 noktaya bu çalışmayı yaptık. Önümüzdeki süreçte bu uygulamamızı yaygınlaştıracağız.  Belediye Başkanımız Menderes Türel, Alanya’ya büyük önem veriyor. Bu ve benzeri çalışmalarımız devam edecek “ dedi. 
Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2015, 18:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107