banner84

Büyükşehir sineklere karşı

Alanya’nın merkezden sonra en büyük yerleşim yerlerinden biri olan Mahmutlar’da son zamanlarda sivrisinekle ilgili şikayetlerin artması üzerine Büyükşehir Belediyesi Alanya Hizmet Birimi sinekle mücadele ekipleri, bölgede yoğun bir mücadele çalışması başlattı.

Büyükşehir sineklere karşı

Alanya’nın merkezden sonra en büyük yerleşim yerlerinden biri olan Mahmutlar’da son zamanlarda sivrisinekle ilgili şikayetlerin artması üzerine Büyükşehir Belediyesi Alanya Hizmet Birimi sinekle mücadele ekipleri, bölgede yoğun bir mücadele çalışması başlattı. Bölgeye 30 kişilik bir ekip gönderilerek, sırt pompası, el sisleme aracı ve gece de ULV araçlarıyla sinekle mücadele çalışması yoğunlaştırıldı. Ancak bölgede birçok apartman altının su ve foseptikle  dolu olması, boş binalar ve kanalizasyon alt yapısının olmadığı yerlerin sineklerin adeta istilası altında olduğu görüldü. 

Gece gündüz sinekle mücadele çalışmaları sürerken, Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, yaptığı açıklamada, “Şikayetlerin olduğu tüm yerlere ekiplerimiz anında müdahale ediyor. Alanya genelinde sinekle mücadele çalışmalarımız devam ederken, şikayetlerin arttığı bölgelere takviye ekipler gönderiyoruz. Mahmutlar da sinek şikayetinin en fazla olduğu yer. Ekiplerimiz sürekli ilaçlama yapıyor. Ancak, birçok binanın altında su birikintileri ve foseptik olması mücadeleyi zorlaştırıyor. Apartman yöneticileri ya da bina sahipleri böyle bir durum olduğu zaman gerekli temizliği yaptırmalı. Aksi takdirde ne kadar ilaçlama yaparsanız yapın sinekler tekrar çıkıyor. Bir binanın altında bir mahalleyi etkileyecek milyonlarca sinek olabiliyor. Herkesin bunun bilincinde olması gerekiyor. Biz büyükşehir olarak mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğiz. Vatandaşlarımızın da bize yardımcı olmasını istiyoruz“ dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2015, 18:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107