banner129

‘Can taşıdığımızı unutmamaları lazım’

Alanya Otogarı’nda Kurban Bayramı öncesi yoğunluk yaşanıyor. İlçeye gelen ve bayram tatili için memleketlerine giden vatandaşlar, peronları doldurdu. 

‘Can taşıdığımızı unutmamaları lazım’

Burcu MUTLU
Asiye ELİAÇIK

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala bayram telaşı Alanya Otogarı’nda da yaşanıyor. Otogar, memleketlerine bayram tatili için gidecek vatandaşlar ve Alanya’ya gelen tatilcilerle doldu. Yoğunluktan dolayı otobüslerde yer bulmak adeta imkansız hale geldi. 
DÖNÜŞLERDE YOLDA KALMAYIN
Bir otobüs firması müdürü Serhat Sarı, geliş ve gidişlerde yoğunluğun normal düzeyde devam ettiğini, ek servislerin bu yıl konmadığını belirtti. Sarı, “Alanya’dan bu yıl ek servisler yok ama İstanbul, Ankara’dan var. Alanya’da öyle bir yoğunluk yok. Yalnız arabalar dolu” diye konuştu. Fiyatların aynı olduğunu, bayram dolayısıyla herhangi bir değişiklik yapılmadığını belirten Sarı, dönüşlerde vatandaşların sıkıntı yaşamaması için biletlerini önceden almalarının daha iyi olacağını söyledi. 
‘CAN TAŞIYORUZ’
Bayram yoğunluğu otogarların yanı sıra trafikte de çokça kendini belli ediyor. Alanya’dan memleketlerine gidenlerin yanı sıra çok sayıda tatilcinin geldiği de göz önüne alındığında hem şehir içi hem şehirler arası trafik oldukça artıyor. Konuyla ilgili Alanya Posta Medya’ya konuşan otobüs şoförü Hünkar Güler, özellikle şehirler arası yollarda sadece bayram sürecinde değil her zaman sürücülerin dikkat etmesi gerektiğinin altını çizdi. Netice olarak kendilerinin de can taşıdığını ifade eden Güler, “Sadece bayramın bizim için önemi yok. Yani bir kişi olsa da fark etmez, elli kişi olsa da fark etmez. Neticede can taşıyoruz” diye konuştu. 
'TRAFİKTE VURDUM DUYMAZLAR'
Yolculuk esnasında yaşadıkları sorunları da dile getiren Güler, çok fazla sıkıntıyla karşılaştıklarını, özellikle binek araçların trafikteki vurdum duymazlıklarından rahatsız olduklarını ifade etti. Güler, “Ecel kesiliyorlar adeta. Eskiden büyük otobüslere yolcu taşıdığı için bir saygı sevgi vardı. Ama şimdi adam sana taksiyle kafa tutuyor yani üstüne sürüyor. Senin de üzerinde yazı olunca bir şey yapamıyorsun yani bir yeri temsil ettiğin için. Sıkıntı büyük. Biz kamyonlardan şikayetçi değiliz. Allah var taksilerden çok şikayetçiyiz. Yani ticari taksilerden değil binek araçlardan. Sadece otobüsler için değil, trafikte insanların birbirine saygılı olması lazım. Yani sürücü kendini düşünmüyor beni de düşünmüyor. Bu büyük araba neticede, hafif bir sallansa o gider. Yanında çoluğu çocuğu var, onların ne zararı var. Hiçbir zararları yok ama işte insanlar. O yüzden kesinlikle eğitim şart” diyerek trafikteki sürücülerin çok daha dikkatli olması gerektiğini hem kendisini hem de etrafındaki insanların canını düşünmesi gerektiğini vurguladı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107