banner84

'Çekişmenin anlamı yok'

Gazipaşa Kaymakamı Ekinci'yi ziyarette konuşan AGC Başkanı Dim, "Alanya uluslararası marka değeri olan bir yer. Gazipaşa'nın bundan yararlanması lazım" dedi

'Çekişmenin anlamı yok'
 ALANYA Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Yönetim Kurulu üyeleri Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven'e nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette Alanya'daki gazetecilerin yaşadıkları sorunlar konuşuldu. AGC Yönetim Kurulu üyeleri daha sonra Gazipaşa Kaymakamı Kadir Ekinci'ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette konuşan Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkan Yardımcısı ve AGC Başkanı Mehmet Ali Dim, Alanya-Gazipaşa Havalimanı'na (GZP) gelenlerin büyük bir çoğunluğunun Alanya yolcusu olduğunu söyledi. Dim, "Bu havalimanı Alanya için yapılmış bir yer. Alanya uluslararası marka değeri olan bir yer. Gazipaşa'nın bundan yararlanması lazım. Alanya'nın nüfusu, potansiyeli ve adliyesinin büyüklüğü ortada. Alanya Adliyesi'nde Antalya'da adliyesine yakın dosya bulunuyor. Böyle büyük bir ilçenin nimetlerinden faydalanmak varken, çekişmenin bir anlamı yok" dedi.
'ORTAK KARAR GELİŞMEMİŞ'
Kaymakam Ekinci de, "İnsanlar Gazipaşa'ya yatırım yapmaya hazır. İnsanlar burada bazı mevzularda hemfikir değil. Gazipaşa'da turizmle ilgili ortak bir karar gelişmemiş" şeklinde konuştu.
'BİZİM İÇİMİZİ ACITIR'
AGC Başkanı Dim'in Gazipaşa'ya butük otellerin daha çok yakışacağını söylemesi üzerine Kaymakam Ekinci,
"Tarım ve turizmi iç içe geçirmek gerekiyor. Turizm tarım gibi kırılgan bir sektör. Birkaç otele izin verirseniz bunun önünü alamazsınız Beton Alanya'nın ruhunu alıp götürmüş. Gelecekte Gazipaşa'nın da böyle olması bizim içimizi acıtır. Butik otel tarzı yapılar daha iyi olur. Böylece vatandaş da kendi arazisinden kopmamış olur" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2014, 17:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107