banner84

Çevre gönüllüleri ÇEVBİD’te buluştu

Küresel ısınma ve iklim değişikliğinin yol açtığı sorunlara çözüm üretmek adına çevre gönüllüleri ‘Çevre Bilinci ve İklim Değişikliği Derneği’ çatısı altında buluştu. 

Çevre gönüllüleri ÇEVBİD’te buluştu

Alanya'da son yıllarda gözle görülür düzeyde artan küresel ısınma ve buna bağlı olarak oluşan iklim değişikliğine çözüm önerileri bulmak adına dernek kuruldu. Çevreci gönüllülerden oluşan Çevre Bilinci ve İklim Değişikliği Derneği (ÇEVBİD) ilk toplantısını geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdi. ÇEVBİD tarafından yapılan açıklamada, "İklim değişikliğine bağlı fırtına, orman yangını, taşkın, salgın hastalık ve kuraklık gibi afetler günümüzde can ve mal kaybına neden olmakta. Dünya devletleri farklı platformlarda bir araya gelip bu küresel sorunun çözümü için toplantılar yapmaya devam ediyorlar.   
'FARKINDALIK OLUŞTURMAK'
ÇEVBİD (Çevre Bilinci ve İklim Değişikliği Derneği) olarak hayatımızın her anını etkileyen ve gittikçe daha da çok etkileyecek olan bu küresel sorunla mücadele etmek, doğa ile insan arasındaki bozulan dengeyi düzeltmek, karar vericilere ışık tutmak ve gelecek nesillere güzel bir ülke ve dünya bırakmak için yola çıktık. Amacımız iklim değişikliği ve çevre kirliliği hakkında farkındalık oluşturmak ve olası etkilere karşı çözüm üretmek. Bu gaye için bize katılmak isteyen tüm çevre gönüllülerini derneğimiz çatısı altında buluşmaya davet ediyoruz" denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169