banner84

Çevreyolu'na iki üst geçitler geliyor

Alanya Belediyesi, trafik akışının yoğun olduğu ve sık sık kazaların yaşandığı Çevre Yolu üzeri Devlet Hastanesi ve Alanyum kavşaklarına, yayaların karşıdan karşıya güvenli geçişini sağlamak için üst geçit yapacak

Çevreyolu'na iki üst geçitler geliyor
Projesi Kentsel Tasarım Müdürlüğü tarafından hazırlanan Devlet Hastanesi kavşağına yapılacak yaya üst geçidinin ihalesi, gerekli resmi işlemler tamamlanarak 4 Mayıs Pazartesi günü yapıldı. İhale bedeli 450 bin TL olan üst geçidin yapımına Haziran ayında başlanacak ve geçit Ekim 2015 tarihinde halkın hizmetine sunulacak. 
ENGELSİZ ÜST GEÇİT
Engelsiz Kent, Engelsiz Turizm konusunda marka haline gelen Alanya’nın bu imajını koruyan Alanya Belediyesi, hazırlanan üst geçit projeleri engellilerin de rahatça kullanabileceği şekilde tasarladı.
42.6 m uzunluğunda 3 m genişliğindeki üst geçit projesi,  engelli kullanımına da uygun olarak yapılacak.
 İKİNCİ ÜST GEÇİT ALANYUM KAVŞAĞINA
Ayrıca yine trafik yoğunluğunun çok olduğu Çevre Yolu üzerine Alanyum Alışveriş Merkezi önüne yapılması planlanan ikinci üst geçit projesinin de proje çalışmaları tamamlanarak ihale işlemlerine başlandı.
BAŞKAN YÜCEL:  EN KISA ZAMANDA HİZMETE AÇACAĞIZ
Üst geçitleri en kısa zamanda hizmete açmayı planladıklarını aktaran Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Ulaşım konusunda hedefimiz her zaman şehrimizin engelsiz bir Alanya olması idi. Çevre yolunda Devlet Hastanesi Kavşağı ile Alanyum önünde yayalar ve engelli vatandaşlarımız trafik yoğunluğundan dolayı yaya geçişlerinde zorlanıyordu. Bu iki noktaya yapılacak olan üst geçitlerin ihalesi geçtiğimiz hafta tamamlandı. En kısa sürede yer tespitini yaparak bu iki üst geçitimizi yayaların hizmetine açacağız" dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2015, 21:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169