banner129

CHP Alanya haftalık toplantısı gerçekleşti

Karadeniz’den çıkarılacak doğal gaz ile ilgili konuşan CHP İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, “Bu herhangi bir kişiye, gruba, ülkeye peşkeş çekilmeden halk yararına yapılmalı” dedi.

CHP Alanya haftalık toplantısı gerçekleşti

CHP Haftalık İlçe Yönetim Kurulu Olağan Toplantısı gerçekleştirildi. Parti binasında düzenlenen toplantıya CHP İlçe Başkanı Coşkun Karadağ başkanlık etti. Sözlerine Giresun’da yaşanan sel felaketinde yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet dileyerek başlayan Karadağ, devletten maddi yaraların sarılması konusunda adım atmasını beklediklerini söyledi. Karadağ, “Yaklaşık bir sene önce Demirtaş Mahallesi’nde de bir sel felaketi yaşanmıştı. Can kaybı olmadı ama müthiş bir mal kaybı söz konusu oldu. Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ) yetkililerine şunu öneriyorum. Demirtaş’ın içerisinden geçen dere yatağının temizlenmesi ve yağış mevsimine hazır hale getirilmesi özellikle can ve mal kaybı konusunda çok önem arz ediyor” dedi.
“ATATÜRK VE ASKERLERE BORÇLUYUZ”
30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili de açıklamalarda bulunan Karadağ, “30 Ağustos Zafer Bayramı ülkemiz için çok önem arz ediyor. Biz bugün ezanı burada dinleyebiliyorsak, ibadetimizi çok rahat bir şekilde yapabiliyorsak ve şanlı bayrağımız çok rahat bir şekilde dalgalanıyorsa bunları 30 Ağustos’la emperyalist güçleri ülkemizden kovan başta Atatürk ve orada hayatını kaybeden askerlere borçluyuz” diye konuştu. 
“HALK YARARINA YAPILMALI”
Karadeniz’de bulunan doğal gaz rezervi ile ilgili de açıklamalarda bulunan Karadağ, “Biz ülkemizin yararına olacak, yerüstü ve yer altı kaynaklarının, yatırımların sevincini yaşıyoruz. Bu tür olaylarda şuna dikkat edilmesi gerekiyor. Bu tür gelişmelerde bunların birincisi bunun halk yararına olması gerekiyor. Yapılacak olan ihalelerde hangi devlete ne şekilde verildiği ve özellikle bu herhangi bir kişiye, gruba, ülkeye peşkeş çekilmeden halk yararına yapılmalı. Ancak o zaman anlam ifade eder” ifadelerini kullandı. 
TÜM HALKI KONSERE DAVET ETTİ
Büyükşehir Belediyesi’nin Zafer Bayramı için Alanya’ya bugün bir bando ekibi gönderdiğini açıklayan Karadağ, “6 noktada konser verilecek. Bunların ilk başlangıç yeri saat 18.00’de Avsallar pazar yerinde olacak.  19.00’da Konaklı pazar yerinde, 20.30’da Mahmutlar eski belediye binası önünde, 21.15’te Alanya’da Atatürk Anıtı önünde mini konser olacak. Son olarak 22.15’te Damlataş’ta teleferik bölgesinde konser olacak. Tüm halkımızı 30 Ağustos coşkusuna katılması için davet ediyorum” dedi.
Konuşmasının sonunda ülkede hala pandeminin devam ettiğine de dikkat çeken Karadağ, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ile Covid-19 testleri pozitif çıkan isimlere geçmiş olsun dileklerini iletti.

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2020, 15:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107