banner84

CHP'den Mahmutlar'a itiraz kampanyası

Mahmutlar’da bulunan 11 dönüm arsanın özel sağlık alanına geçirilmesi konusunda imza kampanyası başlatattıklarını açıklayan Karadağ,''Bu arazinin özel sağlık alanı değil, bir sağlık alanına dönüştürülmesi için itirazlarımız söz konusu'' dedi.

CHP'den Mahmutlar'a itiraz kampanyası


Cumhburiyet Halk Partisi (CHP) Alanya İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, basın mensuplarına bir açıklamada bulundu.Konuşmasına ‘Dünya Tiyatro Günü’nü kutlayarak başlayan CHP İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, Tosmur ve Emişbeleni mahallelerinde yaşanan fırtına sonrasında zarar gören üreticileri ziyaret ettiklerini söyledi. Karadağ, “Üreticilerimiz çok perişan halde ama ne yazık ki sigortaları olmadığı için maddi zararlarını karşılayacak bir mercii bulamadılar. Biz yine de yetkililere bu konuyu taşıyıp tespit ettiğimiz kişilerin zararlarının giderilmesi için girişimlerde bulunacağız” dedi. 
'DUYARLI KİŞİLERİN İMZASINI BEKLİYORUZ'
Mahmutlar’da bulunan 11 dönüm arsanın özel sağlık alanına geçirilmesi konusunun Alanya Belediye Meclisi’nde gündeme geldiğini hatırlatan Karadağ, “Bizler bu işe hayır dememize, 11 dönüm arsanın sağlık alanı olarak kalması ve bir sağlık tesisine kavuşturulması gerektiği düşüncesini taşımamıza rağmen bu madde büyükşehirde geçmiş bulundu. Millet İttifakı ortaklarımızla birlikte buna itiraz hakkımız var. İtiraz hakkımızı büyükşehirde tekrar kullanacağız. Bu arazinin özel sağlık alanı değil, bir sağlık alanına dönüştürülmesi için itirazlarımız söz konusu. Bu konuda Alanya’da imza kampanyası başlattık. Duyarlı kişilerin imzasını bekliyoruz. Normalde 60 bin, yaz nüfusu ise çok daha fazla olan Mahmutlar şehir statüsünde olan bir yerleşim yeri. Burada tam teşekküllü bir devlet hastanesinin olmasına acilen ihtiyaç var. Pandemi döneminde Alanya’daki hastanelerde tedavi imkanından yararlanamayan vatandaşların Antalya ve çeşitli illere gitmesi maddi bir külfet” diye konuştu- Haber Merkezi
 

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2021, 15:57
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107