banner84

Çiftçi su istiyor

Covid-19 sürecinde en çok yönelme tartışmasız ki tarım sektörüne oldu. Pandemi öncesinde de tarım yapan Kızılcaşehir Mahallesi sakinleri sulama suyu hatlarının aktif hale getirilmesini talep etti.

Çiftçi su istiyor

2011-2012 yılları arasında Alanya Oba Bahçeşehir Okulları Stadyumu’nun bulunduğu bölge olan Kızılçaşehir Mahallesi’nde döşenen tarım alanları sulama suyu boru hatlarının aktif hale getirilmemesi vatandaşı isyan ettirdi. Alanya Posta Tv’ye konuşan tarım emekçileri yatırımın aktif hale gelmesini talep etti.

'MAĞDUR DURUMDAYIZ'
Üretici Kerim Yazar, yetkililere seslenerek, “Şu anda sulama suyu ihtiyacımızı oba çayı kenarındaki tahliyeli su arıtmalarından karşılıyoruz. Malum, yaz ayları geldiği için su çok kısıtlı. Mağdur durumdayız” ifadelerini kullandı.

'HER GÜN SU KAVGASI OLUYOR'
Kızılcaşehir Mahallesinde tarımla geçimini sağlayan Feyzullah Taşdemir, “Küçücük bir arık var. En az 20 tane sahibi var. Her gün su kavgası oluyor,” dedi.

'ÖLÜ YATIRIM'
Ali Akkuş ise, “Burada yaklaşık 30-40 kişinin yeri var. Su sadece bir arıktan geliyor. Suyu salmayacaklarsa niye yaptılar? Ölü yatırım, niye yatıyor burada” şeklinde konuştu. Tarım alanlarının sulama suyu kanallarının ne zaman aktif hale getirileceği ise merak konusu. Vatandaşlar yetkililerden yanıt beklemeye devam ediyor. -Rayıf DOĞRULU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107