banner165

'Çizginin Ahengi' ilgi gördü

Hat sanatı için yeni bir tarz teknik uygulayan ve nadide eserleri ile sergilerin aranan ismi haline gelen Bilal Akkaya'nın eserleri özel etkinliklerde "Çizginin Ahengi" modern hat sergisi sanatseverlerin beğenisine sunmakta.

'Çizginin Ahengi' ilgi gördü

MÜSİAD Kadın tarafından bu yıl ilk kez gerçekleştirilen Uluslararası Farkındalık Zirvesi (IAS) kapsamında Atatürk Kültür Merkezinde de bir sergi açan hat sanatçısı Bilal Akkaya'nın bir birinden özel eserleri büyük ilgi çekti. Etkinliğe Alanya'yı temsilen katılan MÜSİAD Alanya Kadın Başkanı Fatma Ergün Çomruk'ta hem eserleri inceledi hem de çizginin üstadından bilgi aldı. 
16 ESER SERGİLENDİ
"Esmaü'l Hüsna", "İstanbul", "Damla" ve "Özel" koleksiyonlarında 800'e yakın mürekkepli ve renkli eserin yer aldığını, "Çizginin Ahengi" sergisinde bu koleksiyonlardan seçilen 16 eseri AKM'De sergileyen Akkaya' "Çalışmalarında klasik hat eğitimden yola çıkarak yeni mimariye uygun tasarımlar yapmaya gayret ettiklerini, modern yorumların arka planında da bu düşüncenin yer aldığını ifade etti.
HER ESERDE BİR HİKAYE VAR
Eserlerinin geri planında mutlaka bir hikayenin bulunduğunu vurgulayan sanatçı, sergide eserlerimden en önemlilerinin Ayasofya Camii, Mescid-i Aksa ve İstanbul yeni havalimanı kulesi olduğunu ifade etti.Çomruk, bir birinden kıymetli çalışmaların hem milli ve dini duyguları yansıttığını ifade ederek 21'nci kişisel sergisini açan Akkaya'yı tebrik etti.- Özgür Yılmaz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169