banner84

CLK coştu

CLK Akdeniz Elektrik, Alanya'nın merkez ve kırsalına yapılacak yatırımlar için 35 milyon lira ödenek çıkarttı.

CLK coştu

CLK Akdeniz Elektrik Alanya bölgesinin şehir merkezi ve kırsalında yaşanan sorunları kökten çözmek, yeni yatırımlar yapmak için 35 milyon lira ödenek çıkarttı. Alanya'nın enerji ihtiyacını karşılamak için geçen bir yıllık sürede yaklaşık 25 milyon lira harcama yaptıklarını hatırlatan CLK Akdeniz Edaş Bölge Koordinatörü Ahmet Sait Akboğa, önümüzde ki bir yıl içinde 35 milyon lira ödeneğin hazır olduğunu söyledi. Önümüzdeki günlerden itibaren kırsal kesim ve yaylalarda ciddi proje yatırımlarına başlayacaklarını belirten Akboğa, "Ekiplerimiz sürekli arazide çalışma yaparak proje hazırlıyorlar. Yatırım eksikliği yüzünden evinde çamaşır makinesini, tarlada dinamosunu çalıştıramayan vatandaşlarımız var. Bazı evlerde ışıklar mum gibi yanıyor. Bu sorunların hiç birisi kalmayacak. Elimizde ki bütçe bu yatırımlar için yeterli olacak" dedi.

MERKEZDE HATLAR YER ALTINA ALINIYOR

Alanya merkezde turizm sezonu nedeniyla çalışmalara ara verdiklerini ifade eden Akboğa, "Yaz sezonunun sona ermesinden sonra ana ve ara caddelerde elektrik hatlarının yer altına alınması için çalışmalar başlayacak. Önümüzde ki kış sezonunda hatların tamamına yakını yer altına alınmış olacak" diye konuştu.

GAZİPAŞA YOLU AYDINLANACAK

CLK Akdeniz Elektrik, yeni yapılan Alanya-Gazipaşa yolunun da aydınlatılması için yeni bir proje hazırlıyor. Karayolları'nın sorumluluğunda bulunan yolun projesinin tamamlanmasından sonra yolda aydınlatma çalışmaları başlayacak. Akboğa, tüketici memnuniyeti için hiç bir yatırımdan kaçmayacaklarını ifade ederek "önemli olan yolun aydınlanarak daha güvenli hale gelmesidir" dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2015, 02:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107