banner165

Coşkun güven tazeledi

Alanya Gazeteciler Cemiyeti’nin (AGC) 13. Olağan Kurul Toplantısı gerçekleştirildi. Seçimde mevcut başkan Gaye Coşkun 63 oy alarak güven tazeledi. Rakibi Ferit Kesen ise 57 oy aldı.

Coşkun güven tazeledi

Alanya Kültür Merkezi (AKM) B Salonu’nda saat 11.00’de başlayan genel kurula  ilçedeki basın kuruluşlarının çalışanları katıldı. Mevcut AGC Başkanı Gaye Coşkun ve Ferit Kesen’in aday oldukları genel kurul saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Ardından divan oluşturuldu. Genel kurulda yönetim kurulu faaliyet raporu slayt eşliğinde sunuldu. Ardından ibra edilen yönetim kurulu faaliyet raporu oybirliği ile kabul edildi. Daha sonra sunulan denetim kurulu faaliyet raporu da oybirliği ile kabul edildi.

'BÜYÜK AİLEMİZ AGC'YE HAYIRLI OLSUN'

  Ferit Kesen projeleri hakkında bilgi verdikten sonra seçimi kim kazanırsa kazansın AGC'ye hayırlı olmasını dilediği konuşmasında, "Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Gaye Coşkun Hanım’a hizmetleri için teşekkür etmek istiyorum. Biz meslek örgütümüz AGC’ye, meslektaşlarımıza ve üye kuruluşlarımıza çok daha iyi, çok daha etkin hizmet hedefleyerek aday olduk.  Bizim gücüz yine biziz.Güçlerimizi birleştirdiğimizde aşamayacağımız zorluk yoktur. Büyük ailemiz AGC’yi güçlendirmek,  böylelikle üye kuruluşlarımızı ve meslektaşlarımızı da güçlendirmek tek amacımızdır. Seçim sürecinde tüm meslektaşlarımıza projelerimizi bire bir anlattık. Seçim sürecinde asla çirkinleşmedik, iftiralar atmadık, yalanlar söylemedik. Camiamıza, meslektaşlarımıza yakışan buydu. Biz bize yakışanı, camiamıza yakışanı yaptık.  O açıdan içimiz rahat. AGC yönetimine kim gelirse gelsin çalışmak zorunda kalacaktır, camiamıza hizmet etmek zorunda kalacaktır. Dileğimiz bu seçimi kim kazanırsa kazansın, camiamızın kazanmasıdır. Seçimin büyük ailemiz AGC’ye hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim. Hepinize sevgi ve saygılar" ifadelerine yer verdi.

'HEPİMİZE YAKIŞAN BİR GENEL KURULDU'

Konuşmaların ardından ise oy kullanma işlemine geçildi. 120 üyenin oy kullandığı seçimde 63 oy alan mevcut AGC Başkanı Gaye Coşkun tekrar güven tazeledi.Ardından Coşkun yaptığı konuşmada, " Bugüne kadar bu anlamda çalışmalar yaptık. Biz AGC’nin özgür bir medya kuruluşunu olmasını taahhüt ediyoruz. AGC her kamu kurumuyla, mülki amirle, yerel yöneticilerle eşit mesafede ve uzaklıkta çalışmaya devam edecek. Bugüne kadar bunu sağladık. Bundan sonra da buna dikkat edeceğiz. Katılımcı yönetim anlayışı ile danışma kurulları kuracağız. Biz yönetim kurulu olarak ekip arkadaşlarımızlada değerlendirmiştik ve finalde Cemiyetimizde Federasyon delegesi olarak ve genel sekreter olarak devam edecektir Necati Şatana’ya çok ihtiyacımız var bizde kendisine teşekkür için Necati arkadaşımıza bir plaket hazırlamıştık. Kendisine onu vereceğiz. Elbetteki kongreler ufak tefek kırgınlıkları dile getirsede bence gerçekten güzel bir kongre oldu. Hepimize yakışan bir genel kuruldu. Herkese çok teşekkür ediyorum. Ferit arkadaşıma ve ekibine de bu süreçteki centilmenliğiyle de teşekkür ediyorum. Önümüzdeki süreçlerde çok daha güzel işler yapmak için çalışacağız. Her gün çalışmamız gerekiyor çünkü genelde biz tek listeli genel kurullar yaptık. Şimdi bir seçim yaptık ve bunun karşılığında bizi seçtiler biz de bu yüzden daha çok çalışacağız çok teşekkür ediyorum" dedi.Rakibi Kesen ise 57 oy aldı. Seçimde 5 üye oy kullanmadı. 

COŞKUN’UN YENİ YÖNETİMİ
Ahmet Tunç
Ali Doğan
Alper Kutay
Anastasia Çetinkaya
İbrahim Barış Başar
Emel Yüzbaşıoğlu
Erkan Uysal
Mehmet Çelik
Mustafa Kurt
Mustafa Yüsek
Ramazan Özdemir
Özgür Yılmaz

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2021, 12:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169