banner84

Covid denetimi 4 Eylül'de

İçişleri Bakanlığınca valiliklere, ''Covid--19 Tedbirleri Kapsamında 4 Eylül 2020 Denetimi'' başlıklı genelge gönderildi. Genelgeye göre yarın Alanya da dahil olmak üzere Türkiye genelinde vali, kaymakam, belediye başkanı, muhtar ve kolluk birimlerinin katılımıyla Covid-19 tedbirleri denetlenecek.

Covid denetimi 4 Eylül'de

içişleri Bakanlığınca valiliklere, "Covid--19 Tedbirleri Kapsamında 4 Eylül 2020 Denetimi" başlıklı genelge gönderildi. Genelgeye göre Alanya da dahil olmak üzere Türkiye genelinde kapsamlı bir koronavirüs denetim yapılacak. 
Denetimde temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra tüm iş kolları ve yaşam alanları için belirlenen tedbirlere uyulması ve vali/kaymakamların koordinasyonunda sürdürülen denetim faaliyetleri salgınla mücadelenin başarısı açısından büyük önem taşıdığı belirtildi.
Koronavirüs salgınıyla mücadelenin etkin olarak sürdürülebilmesi için 4 Eylül Cuma günü tüm il ve ilçelerde, bizzat valiler, kaymakamlar, belediye başkanları, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ve personeli, köy/mahalle muhtarları, meslek odaları, polis, jandarma, sahil güvenlik, Zabıta ve özel güvenlik birimlerinin katılımıyla oluşturulan ekipler tarafından 'Sağlık için hepimiz için' mottosu ile yaşamın tüm alanlarını kapsayacak şekilde denetlenecek. Denetimlerin; konaklama tesisleri, alışveriş merkezleri, pazar yerleri, sosyete pazarları, lokanta, kafe, restoran, kahvehane, kıraathane, çay bahçesi, düğün ve nikah yapılan yerler, berber/kuaför/güzellik merkezleri, internet kafe/salon ve elektronik oyun yerleri, şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım araçları, otogarlar, ticari taksiler, taksi durakları, park/piknik alanları, lunaparklar, plajlar ile cadde ve sokaklar kapsayacak şekilde planlanacak. 
Hemen giderilebilir nitelikte anlık uygulamalardan kaynaklı süreklilik taşımayan aykırılıklar için birinci ihlalde uyarı, ikinci ihlalde idari para cezası, işyeri, ticari taksi ve toplu ulaşım araçları için üçüncü ihlalde 1 gün, dördüncü ihlalde 3 gün şeklinde faaliyet durdurma cezası teklifleri mülki idare amirine iletilecek.

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2020, 14:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107