banner84

Cumhurbaşkanı geliyor

Berberoğlu: "Cumhurbaşkanımızı Antalyalılar olarak en iyi şekilde karşılayarak, uğurlayacağız"

Cumhurbaşkanı geliyor

AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumartesi günü Antalya Kepez Arena Kapalı Spor Salonu yanında düzenleyeceği mitinge katılmak isteyenler için otobüs kaldırılacağını açıkladı. Hacet Mahallesi'nde bulunan seçim bürosu önünden saat 13,00'da otobüsler kaldıracaklarını söyleyen Berberoğlu, "Tüm halkımızı Cumhurbaşkanımızın Antalya'daki programına davet ediyoruz. Cumhurbaşkanımızı Antalyalılar olarak en iyi şekilde karşılayarak, uğurlayacağız" dedi


'Seçilme yaşı 18 olsun'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla gençlerle bir araya geldi.

İşte Erdoğan’ın burada yaptığı konuşmadan satır başları:
Çabamız aradaki yanlışları düzelterek, eksikleri gidererek tarihle milleti  buluşturma mücadelesidir. Türkiye Cumhuriyeti 1923 yılında kurulmuş olabilir ama bizim kökümüz daha derinlerdedir. 23 deyip orası sıfır noktası kabul etmeyeceğiz değil mi? Biz bir kabile devleti değiliz. Geçmişimiz 2200 yıla dayanır.
Seçme hakkı 21 iken seçilme 18 idi. Burada mantık var mı ? Burada mantıksızlık var. İlk attığım dönem bu oldu. Dünyayı incelettim, baktım ki çok çok gerilerdeyiz. Seçme ve seçilme yaşının 18 olduğu ülkeler var. Bir programda izledim. "Bu parlamentoyu çoluk çocukla mı dolduracağız" dedi bir profesör.
Ahmet Bey'e dedim "Bak ne yapıp edelim seçme seçilme yaşını 18’e indirelim çekelim" Bahane hazır askerlik ne olacak? Parlamento sürecini askerliğe sayarsın olur biter, pratik zeka bunu üretir. Polislere de böyle yaptık. Bedelliyi parayla yapıyorsun, alternatif çok. Fatih, İstanbul’u fetih ettiğinde kaç yaşındaydı.
Dedelerimiz karadan gemileri yürüttü. Biz de denizden yürüttük Marmaray’ı yaptık. Hep büyük düşüneceksiniz, siz güçlüsünüz. Hayalleriniz büyük olursa uygulaması da büyük olacaktır. 19 Mayıs’ta Samsun’da zafer meşalesi yakılmıştır. 23 Nisan 1920’de Ankara’da ülkemizin tüm vilayetlerinden gelenlerle dualarla, şeriflerle, hatimler indirilmiş. Ardından TBMM açılmış. Gençler sakın kula kul olmayın. Makam sahipleri önünde eğilmeyin. İster cumhurbaşkanı olsun, ister işadamı olsun, ister paralı kişiler olsun sakın. Bu millet sadece rüku’da eğilir ve secdede diz çöker. Şunu da bilin; Dört kavram çok önemli. Oku, düşün, uygula, takip et. Hep okuyun ama yetmez düşünmelisiniz.

23 Nisan’a, 30 Ağustos’a, 29 Ekim’e sahip çıkmak o günlerin anlamına sahip çıkmaktır. 1071’e, 1453’e bu tarihlerin anlamlarına sadakatle bağlı olduğumuz gibi bu tarihlere de sıkı sıkı sarılmalıyız. 19 Mayıs’a sahip çıkmak 2023 hedeflerine, 2071 vizyonuna sahip çıkmaktır. Bizler 2053’ü göremeyeceğiz. İnşallah sizler 2053’ün Türkiye’sini göreceksiniz. Ama 2053’ün köşe taşlarını sizler yerli yerine koyacaksınız. Göreviniz çok ağır. Yeni Türkiye’nin neferleri sizlersiniz buna sahip çıkacağınıza inanıyorum.
Onun için Alparslan’ı, Osman Gazi’yi çok iyi bilmek ve anlamak lazım. Türkiye ne zaman şaha kalktıysa Türkiye ne zaman prangalarından kurtulduysa kirli oyunlar çıkarılmıştır. Gençleri birbirine kırmak istediler. Sizler görmediniz ama 12 Eylül öncesini biz gençler yaşadık. Ben sorumlusu olduğum gençlik teşkilatlarımı bu olaylarını içine sokmadım, onları korumayı bildim ama genç kardeşlerimden şehit olanlar oldu. Ama o makama ulaşmak her yiğidin harcı değildi.
Bu milletin evlatlarının nasıl karartıldığını gördük.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2015, 21:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali sönmez
ali sönmez - 7 yıl Önce

ne anlatacak,memleketin içerisine düştüğü durumları mı?

SIRADAKİ HABER

banner107