banner84

Dede Korkut sahneleniyor

Alanya Belediye Tiyatrosu, turne kapsamında merkezden uzakta, kent imkânlarından faydalanamayan kırsaldaki okullarında okuyan öğrencilere “Tiyatro Mucize’dir” sloganı ile “Dede Korkut Hikâyeleri” adlı oyunu oynuyor

Dede Korkut sahneleniyor
Çocukları tiyatro sanatı ile buluşturan Alanya Belediye Tiyatrosu oyuncuları, oyun sonrasında öğrencilerle söyleşi yaparak yetişmekte olan genç nesile, tiyatro ve sanat eğitimi konusunda bilgi aktarıyor.
Turne kapsamında geçtiğimiz hafta 6 Mayıs Çarşamba günü Türkler Mahallesi’ndeki Ayşen-Cengiz Urfalıoğlu ilk ve ortaokulunu ziyaret eden Belediye Tiyatrosu oyuncuları, 8 Mayıs Cuma günü de Kestel Merkez İlköğretim Okulu’ndaki öğrencilerle buluştu.
Gidilen okullardaki öğrenciler ve görevli öğretmenler tarafından ilgiyle karşılanan tiyatro ekibi, okullarda bu şekilde bir çalışmanın yapılmasını memnuniyetle karşılayarak Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e teşekkür ettiler.
Turne kapsamında aynı oyunla bu hafta Avsallar ve Demirtaş mahallerindeki okullar ziyaret edilecek. Alanya Belediye Tiyatrosunun bu hizmeti tiyatro sezonu sonuna kadar devam edecek.

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2015, 19:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107