banner129

DEMAŞ Raporu havale edildi

Alanya'nın merakla beklediği DEMAŞ'ın kaderi Büyükşehir Meclisi'nde görüşüldü. CHP'nin itirazları sonucunda DEMAŞ'ın değerlendirilmesi İmar ve Şehircilik komisyonuna havale edildi

DEMAŞ Raporu havale edildi

-Haber Merkezi

Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi komisyon raporlarını görüşmek üzere toplandı. Meclisin, dün yapılan oturumunda komisyon kararları karara bağlandı. Büyükşehir meclisinde Alanya'yı ilgilendiren 2 konu yer aldı. İlçede seçim öncesi konuşulan DEMAŞ raporu ile Mahmutlar Mahallesi’nde bir vatandaş talebi meclis gündemine geldi. Alanya Belediyesi'nin DEMAŞ ile ilgili ticaret ve turizm alanı olması talebindeki planlamaya itiraz eden CHP grubu, bölgenin  sosyal alan olarak kullanılmasını istedi. CHP'nin gerekçeleri ile birlikte meclise sunduğu itiraz raporu Büyükşehir Meclisi’nce İmar ve Şehircilik komisyonuna havale edildi.

'İHTİYAÇ SOSYAL ALAN'

CHP’li Meclis Üyesi Şehir Plancısı Erkan Demirci, yaptığı açıklamasında, "Alanda istese şu anda Alanya Belediyesi AVM yapar. Biz, neyin, nasıl yapılacağını bilmek istiyoruz. Oradaki ihtiyaç bize göre sosyal alandır. Ticari alan değil" dedi.

MECLİSTEN RED ALDI

Aynı zamanda Antalya Büyükşehir Meclisi'nde Mahmutlar Mahallesi'nde bulunan bir vatandaşın talebi de görüşüldü. Mahmutlar'da bulunan otopark alanını ticaret alanı olarak değiştirme talebi, meclisten geçemeyerek red oyu aldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107